Jump to content

Photo

Caut Sa Cumpar Volan Opel Astra G

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 sabothor

sabothor

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 27 posts
  • Masina:2003 Opel Astra (G) Coupe (BERTONE) Z18XE

Posted 30 January 2007 - 07:52 PM

In primul rand, SALUTARE TUTUROR! :up:

First off, Ma numesc Adrian (aka Sabothor) iar acesta este primul meu post pe acest site. Posed de ceva vreme un Opel Astra (G) Coupe (BERTONE) din 2003, motor 1,8, 125CP, full options si de la o vreme mi s-a pus pata sa-i schimb volanul. Volanul curent de pe masina este cel stock, de pe BERTONE, adica imbracat in piele si consola de comenzi, dar as vrea sa-l schimb cu modelul de pe varianta turbo (2,2) - vezi poza din thumb.

Daca stiti pe cineva care are un asemenea volan nou sau sh si este disponibil sa-l vanda, sau
- daca stiti pe cineva care are un volan de tuning pe masina si numai are ce face cu vreun volan de care caut eu, sau
- daca stiti vreo locatie de unde imi pot procura modelul din poza, sau
- daca stiti vreun centru de dezmembrari, unde as avea ceva sanse sa gasesc ceea ce caut eu ... as fi profund recunoscator.

Precizez inca o data ca actualul meu volan nu este impecabil, dar arata foarte bine (cu toata modestia), motiv pentru care imi rezerv dreptul de a refuza un volan care arata mai jalnic decat al meu, chiar si daca e turbo.

Posted Image

Posted Image

Va astept cu sfaturi si eventual oferte/preturi!

Cu stima,

Sabothor

#1 Gogu

Gogu

Astra Sponsor

• Sponsors
  • Pip Pip Pip Pip Pip Pip Pip Pip Pip
  • countless
  • Masina:dual p4

Posted yesterday

Depinde de mai multi factori, nu e chiar asa simplu, au explicat deja baietii

#2 sabothor

sabothor

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 27 posts

Posted 01 February 2007 - 04:52 PM

Salutari din nou,

Acum am aflat ca volanul pe care il caut eu mai este disponibil si pe variantele Sportsline de Astra, deci nu numai Bertone il are. Inca mai astept un semn de la voi cu ceva indicatii sau firme de dezmembrari care posibil au asa ceva, deci thread-ul ramane inca deschis.

Cheers!

#3 Around The World

Around The World

Astra Fan

• Members
  • PipPipPip
  • 400 posts
  • Masina:Astra H 1.4 Twinport Moonland Silver

Posted 01 February 2007 - 11:07 PM

Vazusem asa ceva pe ebay.de , dar costa vreo 300 bune de euroi . Incearca acolo daca altfel nu gasesti . Bafta !

#4 sabothor

sabothor

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 27 posts

Posted 03 February 2007 - 02:52 PM

Vazusem asa ceva pe ebay.de , dar costa vreo 300 bune de euroi . Incearca acolo daca altfel nu gasesti . Bafta !

M-am uitat pe site si nu am gasit mare lucru. Oricum eu cu germana sunt zero. :huh:

Mersi oricum pentru sfat.

Poate totusi gasesc ceva pe la dezmembrari ...

#5 Around The World

Around The World

Astra Fan

• Members
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 04 February 2007 - 12:02 AM

Mai greu la dezmembrari la noi ... io am gasit ieri unu de Irmscher foarte similar cu ce cauti tu Aici . Daca nu te intelegi cu germana poti incerca pe ebay.com (personal am gasit pe ebay mai mult decat aveam nevoie ):D

Edited by Around The World, 04 February 2007 - 12:12 AM.

#6 sabothor

sabothor

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 27 posts

Posted 06 February 2007 - 07:29 PM

Mai greu la dezmembrari la noi ... io am gasit ieri unu de Irmscher foarte similar cu ce cauti tu Aici . Daca nu te intelegi cu germana poti incerca pe ebay.com (personal am gasit pe ebay mai mult decat aveam nevoie ) :D

Multzam pentru link, intr-adevar este exact ceea ce caut eu. Stii pe cineva care aduce produse de pe eBay.de si ce comosioane practica. Cam cat m-ar duce volanul cu taxe+comision (estimativ) ?

Mersi inca o data.

#7 Around The World

Around The World

Astra Fan

• Members
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 06 February 2007 - 09:34 PM

Pai mare lucru nu e . Iti trebuie un card si un cont in valuta . Te va costa : aprox 20 de euro comisionul banii (80 de ron minim) 50-100 shipment (asta discuti cu vanzatorul ) , taxe vamale din cate stiu nu mai exista , s-ar putea sa mai platesti TVA . Deci una peste alta daca ti-l comanzi tu te costa cam inca 100 de euro peste ce e acolo ... Bafta !

#8 gladiator

gladiator

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 43 posts
  • Masina:Opel Astra G Caravan 1,7 DTI

Posted 06 February 2007 - 10:09 PM

Sal,
Sabothor,ce faci cu al tau dupa iti gasesti altul?M-ar interesa sa ti-l cumpar daca are un pret rezonabil. :blush:
Anunta-ma daca vrei sa scapi de cel original. :D

#9 sabothor

sabothor

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 27 posts

Posted 08 February 2007 - 02:31 AM

Sal,
Sabothor,ce faci cu al tau dupa iti gasesti altul?M-ar interesa sa ti-l cumpar daca are un pret rezonabil. :blush:
Anunta-ma daca vrei sa scapi de cel original. :D

Omule, binenteles ca vreau sa scap ce actualul meu volan, dar numai dupa ce voi gasi ceea ce caut (doar nu stau cu masina pe dreapta :D )

Keep in touch!

Are cineva pe-acolo un capac de schimabator de viteze (ma intereseaza numai capacul din plastic, acela rotund pe care sunt inscriptionate vitezele) sau chiar schimbatorul cu totul.

Poate cineva si-a schimbat nuca si inca mai are "the old one" . Plz help .. e tare inestetic fiindca l-am spart ca prostu' :(( :((

Edited by sabothor, 08 February 2007 - 02:38 AM.