Jump to content

Photo

Diferente Caravan/5 Usi (greutate Consum..)

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 elipsa13

elipsa13

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Masina:astra clasic 2

Posted 08 January 2008 - 10:47 PM

Salut , sunt nou pe forum si am citit eu cat am citit dar mam hotarat sa pun si eu o intrebare.. mam hotarat sa iau un opel astra H motor 1.4 benzina SH. Problema este ca eu as dori 5 usi (clasicul) dar as avea unerori nevoie de mai mult spatiu in porpagaj. Intrebarea mea este daca exista vreo diferenta de greutate eventual de consum intre caravan si 5 usi. Sunt curios ptr ca la un motor mic cum e 1.4 greutatea conteaza destul de mult deasta ma gandeam ca ar fi consumul mai mare. merci mult .

#1 Gogu

Gogu

Astra Sponsor

• Sponsors
  • Pip Pip Pip Pip Pip Pip Pip Pip Pip
  • countless
  • Masina:dual p4

Posted yesterday

Poate gasesti ceva interesant aici:

#2 kata_uli

kata_uli

Astra Fan

• Members
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Masina:Astra H Caravan 2007 1.6 turbo

Posted 10 January 2008 - 04:32 PM

daca iti iei SH ia caravan cu motor de 1.6, pentru ca nu cred ca e asa mare diferenta de bani insa de spatiu e semnificativa.

Edited by kata_uli, 10 January 2008 - 04:32 PM.

#3 elipsa13

elipsa13

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Masina:astra clasic 2

Posted 11 January 2008 - 01:53 PM

daca iti iei SH ia caravan cu motor de 1.6, pentru ca nu cred ca e asa mare diferenta de bani insa de spatiu e semnificativa.

Cum adik , vrei sa zici ca caravan de 1.6 e mai mare decat caravan de 1.4 (ca spatiu)? ? NU prea cred...

#4 mishwall

mishwall

Astra Fan

• Members
  • PipPipPip
  • 298 posts
  • Masina:Opel Astra H. 1,4

Posted 11 January 2008 - 02:39 PM

Se refera la faptul ca intre H si Caravan este o diferenta semnificativa de spatiu ... Si te sfatuieste sa iti iei 1.6 la Caravan ca sa poti pleca de pe loc :lol2dm: (din punctul al lui @kata_uli), desi motorul de 1.4 (posesor :pardon: ) se descurca bine pe H-ul meu. Depinde si ce doresti de la masina si ce stil de conducere adoptezi. Pentru un stil sportiv, orienteaza-te la un 1.8 :lol2dm: :lol2dm: glumeam ... Succes in alegere!