Jump to content

Photo

Pret Schimb Distributie Astra H Z17dth

• Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 adi76

adi76

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 16 posts
  • Masina:astra h 1.7cdti

Posted 17 February 2008 - 03:40 PM

Ma intereseaza un pret pentru schimbul distributiei in service opel( in bucuresti DIBAS; RADACINI; GTT) pentru astra H , motor Z17dth

Pretul poate fi cu piesele mele (am luat curea CONTI si role INA de la AUTOKARMA) si exclusiv cu piesele lor

Multumesc

#1 Gogu

Gogu

Astra Sponsor

• Sponsors
  • Pip Pip Pip Pip Pip Pip Pip Pip Pip
  • countless
  • Masina:dual p4

Posted yesterday

Poate gasesti ceva interesant aici:

#2 B 28 URA

B 28 URA

Astra Junior

• Members
  • PipPip
  • 85 posts
  • Masina:Opel Astra G 2.0 DTI, 2002, 130.000 km, Model Elegance, Xenon, Climatronic. Opel Astra H 1.7, 101CP, 2006, Model Cosmo, Climatronic.

Posted 05 May 2008 - 04:51 PM

imi poti spune, te rog, cat te-au costat piesele?

#3 cdn

cdn

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 39 posts
  • Masina:opel astra h 1.7 cdti

Posted 19 May 2008 - 09:46 PM

Ma intereseaza un pret pentru schimbul distributiei in service opel( in bucuresti DIBAS; RADACINI; GTT) pentru astra H , motor Z17dth

Pretul poate fi cu piesele mele (am luat curea CONTI si role INA de la AUTOKARMA) si exclusiv cu piesele lor

Multumesc

eu am facut la un prieten priceput si am platit 270 ron manopera.iar piesele au fost 450 ron cureaua si cele doua role

#4 B 28 URA

B 28 URA

Astra Junior

• Members
  • PipPip
  • 85 posts
  • Masina:Opel Astra G 2.0 DTI, 2002, 130.000 km, Model Elegance, Xenon, Climatronic. Opel Astra H 1.7, 101CP, 2006, Model Cosmo, Climatronic.

Posted 21 May 2008 - 01:06 AM

Da si eu tot la un prieten priceput vreau sa o fac. Piesele ma interesau. multumesc pentru info. Numai bine.

#5 misuforever

misuforever

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 23 May 2008 - 01:05 PM

am sunat azi la radacini si la gtt. ce nesimtiti. 25 de milioane pentru o revizie + distributie. masina mea e astra H 1.7 dth si are 62000 km. revizia e 8 si restu pana la 25 e distributia. ce scor nesimtit... nu credeti? totusi o sa imi fac revizia la ei pana la urma. are ceva daca mai aman schimbatu distributiei? :ceuameni2qv:

#6 Luciano

Luciano

Astra Addicted

• Members
  • PipPipPipPip
  • 532 posts
  • Masina: Astra H 1.7DTH 101 hp

Posted 23 May 2008 - 04:58 PM

am sunat azi la radacini si la gtt. ce nesimtiti. 25 de milioane pentru o revizie + distributie. masina mea e astra H 1.7 dth si are 62000 km. revizia e 8 si restu pana la 25 e distributia. ce scor nesimtit... nu credeti? totusi o sa imi fac revizia la ei pana la urma. are ceva daca mai aman schimbatu distributiei? :ceuameni2qv:

Eu zic sa mergi linistit cu distributia pana la 80.000 km. fara probleme(parerea mea)
Eu am facut schimbul distributiei la 102.000 si ceva de km. Bine eu nu zic sa faci ca mine, eu asa am cumparat masina pe la 100.000km. si i-am facut revizia completa. Apropo de preturi eu am iesit cu manopera, piesele, uleiul si celelalte consumabile la 1.100 lei si oricum au zis alti colegi ca eu am iesit cam scump, deci eu zic sa te mai gandesti unde-ti faci reviziile, cauta alta reprezentanta OPEL. Succes!

#7 misuforever

misuforever

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 24 May 2008 - 12:43 PM

nu o mai tin pana la 80 de mii. eu vreau sa ii fac revizia + distributia, si sa o marit. vreau bmw. :punish:

#8 corad

corad

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Interests:Schimb de pareri si impresii cu alti posesori de astra.
  • Masina:opel astra h caravan, 1.7 cdti, 101cp.

Posted 16 July 2008 - 06:11 PM

Salut. Ma intereseaza si pe mine subiectul, astra h 1,7 cdti, model 2005, am cumparat-o de curand cu putin peste 100k in bord si vreau sa-i schimb distributia. Am nevoie de niste sfaturi: ce marca sa fie curelele, rolele si orice alte sugestii. Va multumesc tuturor celor care vor raspunde.

#9 dancuciureanu

dancuciureanu

Astra Junior

• Members
  • PipPip
  • 78 posts
  • Masina:mai multe

Posted 17 July 2008 - 03:31 PM

Daca ai cumparat-o acum schimba distributie, ulei, filtre, pompa apa, antigel. Cost ar fi 12 maxim 13 mil cu tot cu manopera.

#10 B 28 URA

B 28 URA

Astra Junior

• Members
  • PipPip
  • 85 posts

Posted 17 July 2008 - 03:46 PM

Imi cer scuze ca intervin ca musca in lapte, dar de ce as schimbe si pompa de apa cu antigelul??? Din cate stiu eu doar la motoarele de 1900cmc se schimba si pompa (ca la VW). Numai bine.

#11 corad

corad

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 17 July 2008 - 05:34 PM

Merci mult Agilu, dar as ramane recunoscator daca m-ati ajuta si cu cealalta problema, adica ce marca sa fie curelele, intinzatoarele si rolele... chiar si uleiul si filtrele. Pompa de apa trebuie schimbata tot acum?

#12 dancuciureanu

dancuciureanu

Astra Junior

• Members
  • PipPip
  • 78 posts
  • Masina:mai multe

Posted 18 July 2008 - 06:04 AM

Curea CONTI si role INA
Filtre MANN, MAHLE etc.
Pompa apa se schimba tot acum daca tot desfaci, ele oricum sunt calculate sa tina cit distributia, MEYLE, Graph...
Antigel G12
Ulei Mobil Synt S 5W40

#13 th3_n3xt_d00r

th3_n3xt_d00r

Astra Fan

• Members
  • PipPipPip
  • 261 posts
  • Masina:Astra H Caravan 1.7 CDTI

Posted 20 July 2008 - 04:35 PM

Salut.

Vreau sa va intreb si eu daca stiti un service ceva "de cartier" care sa faca schimburi distributie filtre...tot ce trebuie, ca la Opel iti iau piele dupa tine aia...

Am vazut ca agilu a zis ceva in jur de 12-13 mil (mult mai bine decat 25 :P:P)... stie cineva vreun service d-asta cu baieti priceputi ?

Multumesc.

#14 angelboy

angelboy

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Masina:Astra H 1.9 CDTI 120 CP

Posted 07 August 2008 - 03:15 PM

Buna,

Am sunat si eu la Opel in Brasov si am ramas blocat. Mi-au spus ca ma costa aprox 22 de mil. sa schimb distributia + pompa apa + antigel + nush ce curea externa. Am Opel Astra H 1.9 CDTI 120 CP si am ajuns la 120k si am fost sfatuit sa schimb distributia.
Aveti vreo idee cum sa ies mai ieftin?
Apreciez orice idee :)

#15 corad

corad

Astra Bebe

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 10 August 2008 - 12:31 AM

Salut. Pai eu am facut in felul urmator: am mers la un magazin de piese auto si acolo au un program cu care intra pe internet si-ti comanda orice piesa dupa seria motorului si modelul masinii, pe urma mergi la un service de incredere (eu il folosesc pe cel de care apartine magazinul), si vezi ce preturi au la manopera... Astazi am dat comanda de distributie si pompa de apa, luni vin, pret 630 de lei, curea gates, role ina, pompa e ...altceva. Manopera au zis ca in jur de 200-250 de lei. Cand am schimbat uleiul (mobil synt 5w40) cu tot cu filtre, inclusiv cel pentru habitaclu , am iesit la vreo 450 de lei. Bafta. Apropo... sa nu uiti de garantie.

Edited by corad, 10 August 2008 - 12:33 AM.