• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
th3_n3xt_d00r

Aplicare FOLIE pe faruri, lampi spate ?

13 posts in this topic

Salutare

Am vazut zilele astea pe net filmulete cum oamenii puneau folie* pe faruri, respectiv lampile spate ...

*Folie Fumurie d-aia de geamuri...

Intrebarea mea este :

Trebuie autorizatie RAR ca sa pun pe faruri sau stopuri ???

Stiu ca pentru geamuri trebuie autorizatie RAR.

Astept raspunsul cunoscatorilor, multumesc.

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

nu i ti treb autorizatie ..... si nu e folie dinaia de geamuri e o folie speciala ..

parerea mea, decat sa iti pui prostie de aia de folie, mai bine du-te la o vopsitorie si cu un 50 de lei iti face un lac fumuriu si iti da pe ele si ti le faci cat de inchise vrei...sfatul meu, inainte sa le faci fumurii, roaga-l sa dea cu vopsea rosie peste zona de la semnalizare, si apoi cu lacul fumuriu.o sa iti semnalizeze rosu si e mult mai frumos parerea mea.eu unul nu mias pune folie dinaia, ca se decoloreaza, se strica, pe cand lacul e mai de durata si ma gandesc ca poate costa si mai putin...nu stiu cat e folia aia dar ma gandesc ca nu e 50 lei...

Multumesc mult pentru pareri, chiar imi pierdusem speranta in ceea ce priveste acest topic, sincer sa fiu suna mai interesanta ideea cu lacul fumuriu. Multumesc inca o data :)

Se poate inchide !!!

O sa ai probleme cu politia daca ai triplele fumurii. Ideea cu vopsitul nu mi se pare buna. Mai bine pui folie si o poti da jos oricand in caz de nevoie.

O sa ai probleme cu politia daca ai triplele fumurii. Ideea cu vopsitul nu mi se pare buna. Mai bine pui folie si o poti da jos oricand in caz de nevoie.

Intradevar am un amic caruia ia fost retinut certificatul de inmatriculare deoarece avea vopsite cu spray farurile si triplele (spray special pentru asa ceva...o iesit bine da politia....) asa ca aveti mare grija...triplele le poti folia si zici ca e modelul enjoy :whistle3:

Asa arata cu folie Oracal 8300, pret: 50 lei folie + montaj.

post-42612-0-67432000-1376292803_thumb.jpg

marco_dnc, folia e cea pentru geamuri sau?

Este alt tip de folie, este mai groasa si se pune pe exteriorul geamului.

Pana la urma mi-am "vopsit" lampile, pe visiniu...

Metoda : In lac transparent am pus cateva picaturi de vopsea visinie...metalizata si la pistol a iesit foarte bine Pret: 12.5 lei 50ml vopsea(Targ Vitan) lacul si uneltele de vopsitorie le avea amicul care mi le-a si facut.

Imi pare rau ca nu pot pune acum poze dar maine o sa pun sa va faceti o idee.

Chiar sunt curios cum au iesit.

imi cer scuze ca revin cu poza asa tarziu dar efectiv am uitat:P...cam asa arata post-9220-0-39527500-1377443130_thumb.jpg

Par fumurii :D