• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
Murderer27

Computer bord?

40 posts in this topic

salut.am si eu un opel astra g 1.7 dti an 2000.maneta de la stergator o am cu cele doua butoane dar la afisaj imi arata doar data ora si temp.dak as schimba doar display-ul ar merge tot?dak nu,ce ar mai trebui facut?

Edited by myro

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Salutare! pe un Astra Y17DT se poate monta? multumesc!

Salutare! pe un Astra Y17DT se poate monta? multumesc!

Da, sigur!

Dar stie cineva daca se poate de schimbat limba la MID? si daca se poate cu OP-COM-ul? daca se poate cum se face ?

Pe un Astra Classic 2 Caravan (2008) 1.7CDTI (Z17DTL) se poate activa CB?

Si daca da cam la cat m-ar ajunge costurile acestei operatiuni? Mentionez ca nu am maneta cu butoane dedicate pt. CB.

Buna ziua.

Sunt recent posesor de Astra G 1.2 16V 75CP din 2001 si tot citind pe forum pe aici am devenit curios daca exista posibilit sa am MID p masina. Am desfacut bordul sa vad ce fel de mufa exista si am gasit-o pe cea din imagine, care cred k este cea pt MID,cu 32 pini?!, insa am numarat firele trase si sunt 24, iar maneta stergator este cea fara butoane.

Momentan imi afiseaza doar ca TID (ora,data,temp) insa intrebarea mea este daca mai trebuie trase si alte fire sau astea sunt suficiente, fiind necesara doar maneta BC??

Va multumesc.

post-36266-013605500 1343559351_thumb.jpg

post-36266-066379000 1343559361_thumb.jpg

post-36266-067915900 1343559371_thumb.jpg

salut.

asi vrea sa stiu si eu daca se poate monta compiuter de bord pe astra caravan 2.0 dti din 2001...

multumesc

salut ,

dintre cei care au montat MID-uri pe astra G 1.7dti 2003 , cine ma poate ajuta si pe mine cu codul (cel din trei cifre ex.029)de pe ecranul mid-ului .

pentru cei care nu stiu cum se afla codul , se tine apasat cele doua butoane de pe maneta , simultan pana apar mai multe informatii pe ecranul mid-ului , cel de care vorbesc eu (si am nevoie pentru calibrare)este primul din stanga sus.

multumesc

OK sa rezolvat (multumiri MaiAndrei)

eu am un opel astra din 2001 ....am display care afiseaza ora data temp semnal la telefon ...de unde pot cumpara tot ce trebuie ca sa imi afiseze consum...si mai am o problema pe display-ul care il am miau murit din pixeli sau...nu stiu ce are dar se vede rau...!

Va salut . Mai exista cineva care are MID si mufe si tot ce trebuie de vanzare ?! Si eventual si undeva sau cineva care sa le monteze ?!

A si mai era una , CID se poate pune ?! Am un astra G 1.6 16v 2001 ,si momentan am un TID pe ea .

Multumesc anticipat

Salut, tocmai mi-am cumparat un Opel Astra tipT98, din 2002, 1,6 benzina, 62KW. Imi pot atasa si eu pe modelul meu de masina(sa imi arate comsumul,nivelul uleiului si restul)? Imi puteti spune si mie de unde pot achizitiona toate piesele necesare, unde le pot monta si cam la ce pret sunt? Va multumesc!

salut,vreau sa va intreb care stie dak merge sa pun un mid de pe un motor 1800,pe un motor 1600

salut .am un opel astra 1.6 szr din 1998 .. am ecranul din mijloc cu o mufa mica . nu are la maneta stergator alte butoane .. dar , la cimitir de masini daca gasesc o masina ( opel normal ) sa aibe maneta cu acel comutator pt computer de bord .. si iau maneta , displayul si mufa despre care se vorbeste merg pe acest tip de masina ?

si dak da.. o schema de legare ? a firelor.. mufelor .conexiuni ?

Edited by weroGT

ti-am lasat un mesaj privat!