• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
2 Fast4U

Scaune Fata Si Tapiterii

59 posts in this topic

sunt super nou pe aici dar n-am prea vazut discutii despre scaunele fata. am inteles ca sunt 2 tipuri in standard in functie de dotare, confort si sport. ce dferente sunt intre ele? poti opta gratis pt sport daca ai standard confort sau invers? tapiteria(ma refer la cea din stofa) cate tipuri de texturi sunt? variaza in functie de modelul scaunelor sau al culorilor? are cineva optiunea XXVQ-tapiterie Alpha silver / Elba neagra

cu cedifera de cea standar a versiunilor enjoy sau essentia? stie cineva vre-un site in care sa vad mai clar tapiteriile disponibile ca sa-mi dau seama de textura???

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Cele sport au sustinere laterala mai buna, dar ATENTIE sunt valabile doar pt.:

- Cosmo in 5 usi, standard

- Cosmo si Sport GTC, standard

- Essenti si Enjoy doar daca ai ales optiunea pt. tapiterie din piele.

Celalalt model de scaune, care e standard pe Essentia si Enjoy difera mai mult la nivel de culori si material textil. Ca forma sunt identice.

adi_aia cateva imagini cu tapiteria mea si cu scaunele sport :)

dsc01201mr1.th.jpg

dsc01219qt8.th.jpg

Sper sa iti fie de folos :up:

S-a mutat la Astra H Optiuni si Accesorii

Se pare totusi ca exista si scaune sport ca cele de pe Cosmo dar fara piele ecologica. Ramane de vazut daca sunt disponibile si pe Essentia sau Enjoy

Cea de pe Cosmo este piele ecologica?

Pei eu nu cred ca e piele naturala. Adica e prea multa la bani putini, numai bancheta din spate, sectiunea centrala, e imbracata toata in piele.

Multumesc ZED! din pacate cred ca va trebuii sa ma multumesc cu scaunele mai slabe. nu am avut destui bani pt echiparea sport. sper sa nu ma dezamageasca prea tare. ale tale sunt super din ce-mi dau seama.

era interesant daca mai vedeam si alte poze de la versiunea de echipare enjoy dar cu tapiteria standard

Vezi totusi si ce zice dealer-ul, poate scaunele sport pe care le are zed sunt disponibile si la Enjoy. Eu credeam ca scaunele de pe echiparea Sport sunt identice cu cele de pe Cosmo, incusiv ca tapiterie.

pana la urma am lamurit dilema cu dealer-ul. la GTC toate echiparile au scaune fata sport numai ca difera putin (la cosmo si sport au si suport lombar) iar tapiteria binenteles ca difera in functie de echipare. prin urmare voi avea scaune sport Uraaaaaaaaa! mi le doream doar pentru sustinerea laterala suportul lombar nu il consider absolut necesar decat la calatorii ff lungi, iar atunci cand faci distante f mari oricum mai faci cate un popas si te desmortesti.

Se pare totusi ca exista si scaune sport ca cele de pe Cosmo dar fara piele ecologica. Ramane de vazut daca sunt disponibile si pe Essentia sau Enjoy

Ale mele or fi "Sport"?

082500160dt.th.jpg082500174zq.th.jpg

viper, eu cred ca da. dar dupa cum vezi difera de ale lui zed la tapiterie tapiteriile mai "scumpe" au mai multe cusaturi. tu ce nivel de echipare ai VIPER? elegance cumva?

viper, nu sunt sport ... a pus zed o poza cu scaun sport cu tapiterie normala. Se observa ca sustinerea laterala este ... pe totata laterala scaunului si este mai pronuntata. La fel si la spatar.

LE: sunt identice cu cele de pe Essentia/Enjoy ca forma dar cred ca difera materialul din care este realizata tapiteria.

Edited by thunder

Iar eu iti spun ca sunt identice, difera unghiul de fotografiere si modul in care este acoperit scaunul de tapiterie. Se poate demonstra usor la orice intalnire.

Nu sunt 7 mii de tipuri de scaune la Astra... Sunt 2 sau 3.

Edited by VIPER