• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
georginyo

Cum Scapam de Pisici

6 posts in this topic

nu stiu daca aveti problema asta, dar eu o am; am cateva pisici care se dau pe capota mea; anul trecut am revopsit capota nu neaparat din cauza zgarieturilor mai erau si alte cateva pietricele de pe drum care imi ciobisera capota.

acum vreo doi ani m-am trezit fara frane cand sa ies din parcare;ma uit sub capota si observ lipsa lichidului de frana.

am chemat o platforma sa ma duca la service unde in final mi-au spus problema: cablul de frana ros si perforat de un caine; totalul a ajuns pe undeva la 1000 RON ( evident s-au apucat si au mai schimbat placute frana si alte chestii) + 2500 RON Platforma. Cei de la asigurari Casco Generali mi-au spus ca nu au acoperire la asa ceva; eu unul as fi incadrat-o la vandalism, acum ca e caine si nu e om mai putin ma intereseaza..

Oricum am aflat ulterior si de la un vecin care imi spusese ca vazuse un caine care tragea de un cablu de sub capota masinii; incerca sa scoata pisica care intrase acolo (sub capota era foarte mult par de pisica :) );

probabil ca nu v-au fost sabotate franele de nici un caine sau pisica dar mie da; si sa revin la zgarieturi, pana la urma am gasit un produs contra pisicilor si cainilor care se da pentru a le tine la distanta de gradina cu flori, in cazul meu masina; se cheama ''Get Off My Garden Cat & Dog Repellent Crystals Big 450g'' l-am gasit pe net si abia astept sa vad daca functioneaza;costa 7 lire ~ 35 RON

Astept sa-mi spuneti daca aveti probleme de acest gen si ce solutie ati gasit.

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Vezi ca s-a inventat antigelul, te scapa de pisici si caini de tot. Si la mine pe capota stateau asta vara pisicile, dar pana sa aflu de faza cu antigelul s-au mutat cu doua blocuri mai departe, pe capota altui coleg opelist :lol2dm: . Probabil ca e masina mai noua :pardon: .

' date='09 March 2011 - 09:08 AM' timestamp='1299654524' post='167109']

Vezi ca s-a inventat antigelul, te scapa de pisici si caini de tot. ...

Huh? si cum se procedeaza cu antigelul???

Se pune intr-un vas, ca si cum le-ati pune lapte, il beau si dau coltul. Simplu si sigur. Aveti doar grija unde il puneti sa nu cumva sa bea cainii vecinilor, sau cel putin anuntatii sa nu va treziti cu surprize.

Mda....nu-i buna solutia...nu vreau sa le :pope: vreau doar sa nu se mai dea pe tobogan pe masina mea, atat.

Mda....nu-i buna solutia...nu vreau sa le :pope: vreau doar sa nu se mai dea pe tobogan pe masina mea, atat.

Nu e deloc buna ideea :) ; imi plac pisicile, cainii dar in acelasi timp vreau sa am si masina fara zgarieturi.

Inca nu am testat substanta de care spuneam mai sus, va dau de stire daca functioneaza.