Sign in to follow this  
Followers 0
remus enache

martori bord

6 posts in this topic

salutare detinatorii de opel... sunt posesorul primei mele masini un opel astra g 1.4 16v benzina si as vrea sa stiu cati martori sunt in bord, mie mi-se aprind cand pun contactul cel de centura,abs-ul,uleiul,bateria si bateria cu steluta...mai sunt si altii care ar trebui sa se aprinda? am ledurile defecte la celalante?

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

alea sunt toate....dak se aprind si se sting stai linistit nai niki o problema la ea

alea sunt toate....dak se aprind si se sting stai linistit nai niki o problema la ea

merci mult...

Salut. Am si eu o intrebare. Exista vreo posibilitate de a aprinde toti martorii de bord pentru a verifica daca vreunul este ars? Multumesc frumos!

Hello,

Cam acestia sunt martorii de la Opel Astra. Acum depinde de versiunea masinii/motor etc.

Sper sa te ajute poza...

post-50253-0-87943200-1382536382_thumb.jpg

Salut tuturor.

Legat de martorii de bord, eu am la masina aprins martorul "Engine cooling module fault". Am fost la mecanic, am pus testerul am verificat tot, am verificat si radiatorul, si totul este in stare buna de functionare. (Am reusit si performata sa lovesc pe cineva in spate si mi-am indoit capota si am rupt o paleta de la ventilator :Applause: , asa ca l-am schimbat, deci sigur partea asta nu e de vina). De cand am masina am observat ca s-a stins doar dupa o noapte geroasa, poate a inghetat. Daca e de vina senzorul, unde se gaseste (in masina)?

Multumesc.