• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
cosminsta

Astra H 2006-Schimbare CD si boxe

4 posts in this topic

Salutare!

De cateva zile sunt posesorul unui Opel Astra H 2006 cu CD30 care se aude absolut mizerabil.

Doresc sa-l schimb prin urmare dimpreuna cu boxele din fata.

M-a hotarat la:

Alpine CDE-125BT Bluetooth CD-/MP3 mit Front-USB u. Front-Aux-In 1DIN

Boxe fata ALPINE SXE-1750S 16cm 2-way system

Legat de boxele din spate inca ma mai gandesc daca merita sa dau inca 30-40EUR tinand cont ca in fata nu se aud (in spate stau copilele care sunt multumite si cu ce e acum :Just Kidding: ).

Din cate am mai citit imi trebuie niste inele adaptoare pentru boxe, le-am gasit si pe acelea.

Intrebarea mea este daca instaland acest sistem pierd Board Computerul (activat azi cu greu) sau va merge in continuare. Nu am pretentia sa mi se afiseze pe ecran cine canta etc + comenzi pe volan, ar mai costa 100EUR respectivul adaptor.

Din cate imi dau seama nu voi mai avea acces la Settings in BC, nu am apucat sa studiez dar parca pe acolo am ajuns doar apasand butonul Settings din unitatea CD.

Multumesc!

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

daca ai comenzi pe volan poti sa intri in bc daca apesi pe rotita din stanga. dar adio settings....

Pana la urma ma voi limita la inlocuit boxele si voi pune un CD30MP3 cu 9 butoane sau un CD40 Opera cu MP3 (greu de gasit se pare).

Daca schimbi difuzoarele,neaparat sa le aplifici pentru ca ce pleaca din player-ul masinii e slab de tot si vei fi super dezamagit de sunet.

Vei avea nevoie de inele pentru difuzoare pentru a face din usa o boxa normala si pentru ca sunetul sa aibe si ceva bass.