• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
R2-

Spalatorii Bune In Timisoara

11 posts in this topic

Salut,

Stiti ceva spalatorii bune, la care nu te alegi cu zgaraieturi dupa, in Timisoara?

Cam intr-o saptamana imi bine prima mea masina, o Astra G, si vreau sa am grija de ea :)

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

E voie sa-mi spal masina personal, in fata blocului sau e obligatoriu la Spalatorie Auto ?

In fata blocului nu este voie. Chiar se dau amenzi pentru asta daca ai vecini binevoitori sau ghinion sa te vada vreo patrula.

Eu personal o spal doar la jet la OMV sau MOL, sau la vreo spalatorie ii zic lui ala sa dea doar cu jetul si termina in 10 min max.

Ma batea si pe mine gandul sa o spal eu, in spatele blocului ;) , doar ca nu prea merge acum, iarna, poate de la primavara.

Pana atunci, aveti ceva sugestii de spalatorii bune?

R2-

In ce parte a orasului stai? Ca nu are rost sa-ti sugerez ceva pt care trebuie sa faci diagonale... Apoi sa stii ca la spalatorii se schimba personalul foarte des caci baietii de acolo nu prea au simtul responsabilitatii si sunt veniti si ei de mai stiu eu unde....transhumanta perpetua..

Personal cauta o sapalatorie echipata bine iar apoi trebuie sa ochesti un baiat de acolo mai ....nesictirit si sa te porti frumos cu el=comision, daca vrei program special. De altfel sa-l educi sa mai adauge la ritualul lui ce-ti doresti tu faca sa-i faca sau cum sa-i faca masinii tale... Trebuie sa comunici cu el pana sa-i spui si ce a facut bine ca s-ar putea a doua oara sa uite, sau sa fie grabit

Edited by B-man

B-Man

Oscilez intre Calea Lipovei si Aradului. Sunt ceva mai multe spalatorii intre Calea Aradului si Torontalului care par foarte ocupate. Nu stiu daca asta inseamana ca fac treaba buna sau pur si simplu ca au vad bun.

Zi-mi si mie, te rog, daca gasesti vre-un baiat serios, care sa-si merite comisionu' :) .

Eu niciodata nu gasesc acelasi om cand ma intorc la spalatoriile unde ma duc eu de obicei.

Asa ca parca dau comisionul degeaba...

In cazul meu ar fi mai bine sa zic la omul din start ca dau comision :-)

Oricum daca ceri ceva in plus, comisionul se subintelege, oricum...

Comisionul, sau bacsisul, se subintelege. E chestiune de bune maniere.

Pe de alta parte, ce as vrea eu nu ar trebui considerat ceva in plus: servicii de calitate. Sa pot sta la o cafea cat este spalata masina si sa nu-mi fac griji cate zgaraieturi o sa aiba in plus la plecare.

Cred ca daca un baiat cu initiativa si-ar deschide o spalatorie cu numele "Fara zgaraieturi" ar avea mare success. :)

Ce parere aveti de spalatoria de langa Gara de Nord, vizavi de Elba ? Ati fost pe acolo ?

Edited by dantim1

Sal. Acolo vis a vis de Elba imi spalam dacia mioritica si imi placea ca erau repizi, dar de zgarieturi nu m-am uitat ca de, era ea destul de hoasca.

Cand am luat solnita am inceput sa imi spal masina pe clujului, cum vii din sens spre judetean, inainte de liniile de tramvai pe stanga.

Metoda de spalare este solutie deaia spumanta, asteptat, clatire, daca nu iese bine, se insista cu procedeul. Au si un automat de cafea si bauturi racoritoare si vreo 2 masute :) Spala bine si nu am observat zgarieturi, asa ca opelica tot acolo o sa il spal.

salutare spalatorii bune in timisoara ma indoiesc sa fie in momentul de fata, am un bmw 525 din 2004 si un opel astra f cc din 1997 locuiesc in sagului si mergeam la spalatoriile de pe colt rebreanu cu drubeta motozeta se numesc mi au zgariat vopseaua si spart oglinda dreapta fata la bmw si stergator spate dat peste cap la opel niste ciobani betivii toti pe acolo cea mai buna spalare care o poti oferi masini e ceea facuta cu mana ta un ex concret spalatoria din petromul de pe torontal cu 9 lei iei doua fise sau prin omv au acelasi sistem spuma activa cum o numesc cei din spalatori imbatraneste plasticurile vopseaua o matuieste daca vrei o spalare cat de cat ok cumperi un sampon auto sant peste tot in magazine si nu ti bati joc de bani dati pe masina toata stima

Edited by mariodintimi