• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
stefani

Opel Astra F Hatchback 1994 1.4i C14SE - diverse probleme constatate

19 posts in this topic

postez aici pt a nu deschide alt topic...am si eu o rugaminte la un coleg care are imi poate spune codul de la oringurile de la injectoare de la acelasi tip de motor ...C14SE...

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Poate fi influeltat consumul masinii de oringurile de la injectoare sau de garnitura de admisie???

Edited by dani3l_xxl

Revin dupa cativa ani! :rolleyes:

Masina este tot in familie! Are aproape 140.000 Km. 

A fost revopsita total ca la carte, antena radio a fost montata pe plafon.

Am inlocuit la ea de-a lungul timpului :

-- amortizoarele, discurile de frana, caseta de directie (asta a fost cea mai scumpa, am cumparat una noua aprox. 1600 ron se mira ala ca baga atatia bani in masina :)) , toba finala
-- filtrele si alte consumabile

Inca merge foarte bine masina! Nu da semne de oboseala. Poate reusesc sa pun niste poze candva..

Am observat ca distributia o schimbasem la 109000 km, cand ar trebui sa o mai schimb?

Edited by stefani

Plus 60000 km. Recomand kit distributie GATES cu pompa HEPU. Curea de accesorii Contitech si rola intinzatoare pt accesorii schimbata (orice firma, doar rola, nu tot sistemul)