• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
zahariagtc10

Recomandare sistem audio opel astra gtc

3 posts in this topic

Buna ziua,

Ce parere aveti despre urmatoarea configuratie:

Hu-Pioneer 1400dvd

Boxe spate-Mac Audio CRX 2.16 (le am deja montate si nu le voi mai schimba)

Boxe fata-Focal Access 165 A1

Amplificator pentru sisteme-Auditor RIP 4280

Subwoofer(astept si alte sfaturi fara sa ocupe mult spatiu in portbagaj)-Alpine SBG-844BR sau ROADTHUNDER RT8PT

Pot lega si subwoofer-ul la amplificatorul pe 4 canale chiar daca am sistemele puse pe el?

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

subwoofer de preferat cutie nu tub, am auzit destul de multe tuburi care suna spart. Subwooferu nu stiu exact daca il poti lega pe statia de boxe DAR si daca il legi.. acesta iti va scoate frecventele de boxa. De aceea ai nevoie de o statie separata pt woofer, de preferat monobloc ( 1 singur canal ) setata pt frecventele de joase si legata pe iesirea de woofer din player. In general statiile monobloc au si un controler de volum care il poti trage undeva pe langa sofer.. mai tare mai incet bassu.

Doresti sa renunti la computerul de bord etc sau poti pune playerul fara sa anulezi ?

O sa schimb HU sigur BC am pe volan si in rest nu ma intereseaza.Am inteles ca ar merge conectate sistemele pe un amplificator de 4 canale in paralele(pe 2 canale) si subwoofer pe celelalte 2 canale.Se potrivesc tweeterele in gaurile de pe usi de langa oglinzi?Ai idee de un service audio bun in Bucuresti?(nu stiu daca avem nevoie sa dam nume aici)