• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
raduku23

Filme noi

174 posts in this topic

Ma gandeam ca nu am mai vazut un film nou si bun de mult timp.Daca tot vedem ce jocuri noi au mai aparut,hai sa vedem ce ne aduce sfarsitul lui 2006 la capitolul filme.Mica mea colectie de filme a fost devorata de vreo 2 ori asa ca astept sugestii de la voi..

Deci,ce-ati mai vazut bun in ultima vreme,ce stiti ca a mai aparut?

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Ultimele 2 filme pe care le-am vazut au fost Ong Bang 2 care mi-a placut mult si Yoman,o comedie..

Am auzit si eu de Children Of Men insa nu am apucat sa-l vad..Astept sa apara Flyboys.

Merita sa vedeti Children of Men. Oana Pellea este foarte tare in film. Scenariul e foarte bun, regie impecabila, scenografie coplesitoare. Este in film o scena care va ramane in istoria cinemaului. Nu va divulg care, o veti vedea singuri.

The Departed e un remake mai prost ca originalul. Dar daca nu ati vazut originalul, mergeti sa-l vedeti. E foarte misto. Iar diCaprio e foarte tare.

Mergeti si vedeti ultimul Almodovar - VOLVER. E foarte frumos.

Mergeti sa vedeti si BORAT. E un film care a facut un scandal monstru si rupe tot in State la vanzari in cinematografe.

Am vazut si eu Borat-super comedie, Silent Hill- super horror si Litlle man. Toate 3 mi-au placut in mod exceptional. :up:

A, si sa nu uitat! Anul acesta au iesit cateva filme romanesti care merita atentia noastra: doua dintre ele nu trebuie ratate sub nici o forma pentru ca sunt foarte bune!!!!

Primul este Hartia va fi albastra al lui Radu Muntean

Al doilea este A fost sau n-a fost al lui Corneliu Porumboiu.

Vi le recomand calduros. Daca mai ruleaza undeva, faceti imposibilul si mergeti.

OT:

Uite inca unul care n-are somn :P :roll24eb:

:ceuameni2qv: :D

EOT

Scrieti va rog pe langa numele filmului si genul din care face parte(comedie,groaza,etc),cei care vor sa vada un anumit film sa stie despre ce e vorba. :up:

@Ciupacabra:Prison Break nu e cumva serial?

Edited by raduku23

Pt amatorii filmelor de groaza :SAW3, nu se ridica la nivelul primului SAW...dar, oricum merita vazut.

Daca tot suntem la filme de groaza nu trebuie sa ratati Shutter,daca la Saw3 ma uitam relaxat,la asta am vazut faze de chiar mi s-a zbarlit parul pe mana.E film japonez dar e foarte reusit,te tine lipit de monitor de la inceput pana la sfarsit.Eu l-am vazut de doua ori si am avut acelasi feeling:crippy

Eu o sa va spun doar despre un film la care SA NU VA DUCETI...WTC...nu-mi amintesc cand am mai vazut un film atat de prost. :(

Prison Break.... sunt la seria 1 , dar o astept sa trag si pe 2 !

Si eu sunt tot fanul serialelor (si nu numai).

Urmaresc atat Lost cat si Prison Break, sunt up to date cu amandoua, le vad in cel mult 24 de ore de la emitere in state. Pacat ca Lost face pauza pana pe 7 februarie 2007 pentru a inregistra noi episoade.