• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
fares

OPC Scan

6 posts in this topic

De curand am vazut la cineva un bord cu ceasuri (instrument) OPC. Mi-a placut designul cu albastru si faptul ca la contact de dau acele peste cap ;;)

Ceva de genul: post-52424-0-72809600-1372936911_thumb.png

Am gasit la cineva pe internet la 300 lei ceasurile cu totul (nu doar folia) insa stock, fara TPMS, PAS, IDS, AHL/AFL, functia SPORT. Sincer sa fiu nici nu stiu daca am aceste functii pe masina adica nu am butoanele pentru asa ceva... La acesti 300 lei se mai adauga si functia OPC Scan, care daca stie cineva ce inseamna si ce face va rog sa imi spuna si mie, si care costa 100 lei, in plus fata de cei 300.

Mai are insa si unul la 500 lei cu toate functiile de mai sus si din cate am inteles si OPC Scan inclus... :Thinking:

Pot achizitiona si OPC Scan separat si functioneaza doar pe ceasurile de pe Astra H facelift, adica si pe a mea.

Intrebarea mea este daca se merita sa dau banii pe asa ceva, sau sa iau doar acel OPC Scan, si mai exact ce face acesta?

Sper ca am postat unde trebuie. Nu vreau sa fac vreo greseala pe aici pe forum si sa se supere moderatorii pe mine :Nail Biting:

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Ai gasit la 300 de lei ceasuri de bord OPC ca cel din imaginea care ai postat-o?e ieftin..eu tot caut de ceva vreme si nu gasesc deloc..Si prin dezmembrari dar degeaba.

Functia OPC scan din cate stiu e chestia cu acele care se dau peste cap la punerea contactului.

Da, am gasit la 300 de lei ca cele din imagini, insa fara nicio optiune pe ele, asta insemnand ca nici OPC Scan nu il are. Daca ii mai pui si OPC Scan ajungi cu el la 400 lei, asa ca mai bine le iau pe alea de 500 lei "full option", mai ales daca ai spus ca e pret bun si sunt si raritati. Cand o sa mai adun ceva banuti o sa le cumpar si iti voi spune cum sunt, cum se comporta si daca se merita sa iti iei si tu.

Chiar te rog.Sunt curios totusi de un lucru.Is noi,aftermarket,second?

La intrebarea asta sincer nu stiu sa iti raspund... Banuiesc ca sunt second hand pentru ca au fost cica resoftate cu tech2 astfel incat sa se poata monta pe alta masina iar apoi sa fie programate cu tech2/mid sa setezi nr de km (eu sincer as incerca si cu opcom sa vad daca se poate pentru ca nu mi-e la indemana tech2/mid)

Edited by fares

CristianTM - eu de la el am luat un "nou" IPC - programat corespunzator + OPC Scan.