• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
AlexandruRLy

Tuning astra f

4 posts in this topic

N-am nici o idee despre ce tuning ( estetic ) sa ii fac .. Asa ca vreau ceva idei ..

Astra f caravan

1.6 benzina

Rosu

Jante sport 16'

Imi tecomandati un body sau pe bucati ? Si in interior ce as putea sa ii fac ?

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Daca ai fi pus o fotografie si cu masina asa cum este acum era o treaba.

In alta ordine de ideei, orice i'ai face de preferat ar fi sa stai cat mai aprope de original si sa ii adaugi doar acele elemente care ar ajuta'o sa iasa din anonimat. Ti'as recomanda din dezmembrari un kit GSI care sa includa bare, praguri, grila, capota, eleron. De asemenea ai putea sa ii pui niste jante de bun simt, chiar cele originale de GSI care reconditionate vor fi foarte potrivite. La faruri ai putea alege modele clasice cu "Angel Eye" de la FK Automotive care pe langa estetic iti aduc si plusurile farurilor cu lupa. Cauta si interiorul de la GSI, mai ales scaunele de la Recaro. In rest ... mergi pe reconditionare pe cat posibil si eventual incearca sa ii pui o folie de calitate de la Lummar.

Ce am mai facut eu pe la a mea in timp poti vedea aici ..

Cu tuningul poți începe mai întâi cu interiorul, iar pe urmă exteriorul.Îți recomand să te gândești foarte bine cum modifici,dar mai ales ce fiindcă pe urmă te trezești că iese tucing și ar fi păcat! :( Eu aș încerca ceva subtil dar de efect!Ce ți-a recomandat Ice zic că e cea mai bună cale de urmat pentru început.Dar totuși, mai exact,ce ai vrea să modifici anume?

Jante are ! Sport,pe 16' !

Vreau ceva sa iasa un evidenta .. Nu vreau clasic ! Sa arate sport dar tot odata elegant :)