• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Cristi74ptp

Schimbarea culorii de iluminare a bordului la Astra H, interior

128 posts in this topic

ce ziceti de culoarea albastra la display si vitezometre?tacho.jpg

eu gasesc ca e super faina si vreau si eu asa ceva

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Daca vii in RO, te trimit eu la niste baieti (au si firma, si muuulte masini la activ) si te albastresc ei cu LED-uri foarte adevarate!

la vara cu siguranta. ma intereseaza un pret si cam cit timp e nevoie. pt ca nu mi-ar displace aceasta culoare.

Ca timp, in cateva ore e gata. Ca pret, incerc sa obtin de la ei un pret special pentru membrii AstraClub.ro.

Culoarea VERDE e cea mai indicata! Ochiul uman percepe cel mai bine aceasta lungime de unda. Albastrul e obositor, dar e shic.

Well, grupul VAG e de alta parere si (zice-se) nu s-a plans nimeni de ochi. Depinde si de ochi. Eu le las asa cum sunt, mi se par odihnitoare.

ok alors cind vin in ro oricum trag o fuga sa imi vad vechii colegi. daca sunt citeva ore e bine. important e sa lucreze bine.

Nu pot sa spun ca imi plac prea mult. Seamana cam mult cu cele de VW si asta nu imi convine. Verde ar arata mult mai bine. La ce pret?

Am spus mai sus, incerc sa obtin un pret special pentru cei de aici. Inca nu am pret.

Eu zic ca o sa fie destul de aiurea pentru ca restul butoanelor luminate si plansa de bord vor ramane portocali.

eu mi-am facut la F. arata bine. sunt facute de un tip de la ZEXSTAR care monteaza leduri. e okay arata bine insa nu este la fel de odihnitor ca orange-ul de la Opel. Si e nu as dori sa imi demonteze cineva bordul (la mine s-a scos chiar si cablul de kilometraj) la o masina din generatia noua. Arata okay si nimic mai mult. dupa o saptamana te plictisesti de ele. insa un bord desfacut in Romania este un bord cu greierasi :D (am mai spus si in alt topic).

Daca se schimba toate led-urile este ok.Arata destul de bine.

Dar asa cum zicea si Dee, s-ar putea sa te trezesti cu ceva greierasi.

Da, se schimba tot. Se pun ce culori vrea fiecare. Pot fi si albe, cum vreti voi.

Si cu displayul cum ramane? Ala e cea mai mare sursa de portocaliu din bord. Anyway mi se pare o interventie prea complicata ca sa merite.

PS: Bordul de la VW mi se pare cumplit de obositor. Oi avea eu sensibilitate mai scazuta in partea de sus a spectrului, dar mi se pare o iluminare slaba si lipsita de contrast, prea aproape de "black light" din discoteca.