• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Cristi74ptp

Schimbarea culorii de iluminare a bordului la Astra H, interior

128 posts in this topic

mie nu imi place orange-ul ala galbui absolut deloc... dar acum "rabd" si astept sa iasa din garantie. Pana atunci nu cred ca schimb nimic :) . Insa apoi...

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Mie imi place asa cum e si asa ramane. Astept sa vad pe la voi - live cand va fi ca din poze nu ma impresioneaza.

Eu ma gandeam sa gasesc sa-mi montez un bord de OPC cu totul...adica un instrumentar de bord, pentru ca , virgula, consola centrala tot portocalie ramane...

Ce ziceti...eu zic ca iesi mai bine asa...plus ca daca mai cumperi si un volna OPC...iesi ceva mai bine...

Si eu mi-am pus leduri albastre de la Zexstar in bord+consola la fosta :( mea Astra F , au iesit superb .... Operatiunea nu a fost deloc dificila .. Voi pune si poze dar sa le gasesc intai :) NU erau deloc obositoare , personal mi s-au parut mai placute decat acel galbui original ..

Eu am avut inainte Golf 4 si aveam lumina albastra. Acum am Astra H si imi place la fel de mult lumina galbena. Eu nu cred ca bordul OPC are lumina albastra, vad doar niste cercuri albastre pe bord. Treaba e simpla, culoarea firmei Opel e galben, iar culoarea firmei Volkswagen e bleu. De aceea la Astra avem culoarea galbena.

Edited by Sauron

Albastru in bord e perfect... pacat ca se pierde garantia. E vreo sansa sa se faca modarea la Opel in service?

Ar fi foarte interesant sa avem pe forum niste reprezentati Opel (GTT, Dibas, whatever...) care sa ne raspunda la intrebari iar raspunsurilele lor sa fie cu valabilitate legala... adica daca a postat pe site ca ai voie sa'ti pui becuri albastre sau toba sport fara sa iti pierzi garantia sa nu mai pierzi vremea cu drumuri pana la ei.

Regards,

Am dat pe un forum de astre din Marea Britanie peste niste poze ff interesante cu un bord cu iluminare albastra ... Nici lor nu le era ff clar dak portocaliul standard e din cadrane sau din leduri ...Voi ce stiti ? La noi se face asa ceva k lumea ( adik sa-mi puna si bordu la lok k lumea dupa)

post-837-1156027384_thumb.jpg

post-837-1156027406_thumb.jpg

Am unit cele doua topice intr-unul singur ..si le-am mutat la Tuning

Around The World - te rog nu mai atasa poze pe forum, citeste regulamentul si Anunturi Importante...si nu mai folosi prescurtari gen "k"...multumesc.

Edited by alllexandru

Albastru cu rosu a ajuns foarte comun (multe VWuri). Mi se pare mai chic, linistitor si frumos rosu cu galben.

Plansa de bord de la OPC parca e luat de la o masina de jucarie de proasta calitate.

o fi comun rosu si albastrul dar pentru cine cu Steaua de exemplu nu suporta comparatie fata de oranjul standard. sau verdele de la Focus care am inteles ca ar fi cea mai odihnitoare culoare pentru mers noaptea.

pe de alta parte se poate si invers: am un prieten care e dinamovist impatimit si are un passat ultima generatie cu un superb bord rosu si albastru iti dai seama ce e pe el cand merge seara de exemplu si Steaua joaca cu Real Madrid la Bucuresti ?

Lasa fotbalul ! Pur si simplu e parca mai interesant in alte culori pentru ca e mai special ... Acum depinde : sunt multi care considera ca masina e perfecta si nu mai trebuie nimik schimbat pe ea , altii ( ca si mine de altfel) o prefera mai speciala sa aiba totusi o nota personala si sa se rupa din multime . E discutabil insa albastrul pentru ca ala de pe vw mie personal mi se pare mai mult decat obositor (am condus G IV al unui amic si dupa jumatate de ora imi jucau ochii in cap ) . Oricum ar fi eu n-as avea incredere sa fac asta la noi !

:roll24eb: Oricum, pentru microbistul adevarat e clar ca nu-i alta solutie! :roll24eb: I-auzi, dinamovist cu Passat! Pai nu-i de mirare ca se duce lumea de rapa, oameni buni! :roll24eb:

Mie albastrul de la VW mi se pare ok. Am condus de mai multe ori un Passat si nu pot sa spun ca m-a deranjat. Chiar imi placea cum arata bordul albastru. Si mai imi placea si bordul rosu de la fostul meu Seat.

OT:Daca ne raportam la echipele de fotbal favorite, inseamna ca mi-as dori un bord alb-visiniu. :D Dar, ca sa fiu mai realist, imi doresc doar ca urmatoarea masina sa fie visinie. :)

Rosul de Seat e foarte mishto (e f sport) dar nu e obositor ? Totusi culoarea e dstul de puternica ....

Nu, chiar nu te deranjeaza. Si arata foarte bine noaptea.