• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Cristi74ptp

Schimbarea culorii de iluminare a bordului la Astra H, interior

128 posts in this topic

Asta ar fi foarte mishto atunci ... Singura problema este sa existe cineva in Romania care sa poata sa schimbe toate ledurile fara sa-ti omoare bordul si clemele ...

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

cei de la zexstar spun ca se ocupa de orice masina

nu cred ca au experienta pe H-uri

eu as spune sa vb cu cineva de la un service sa-ti dea un manual, sau sa-l platesti chiar pe el sa-ti faca lucrarea

Domnilor, dragi colegi va rog sa ma ajutati in acesta problema !

Vreau sa-mi schimb lumina din bord dar nu am inteles unde trebuie sa ajung in Bucuresti si la cine anume.

va rog din suflet, daca stiti firma la care se referea Viper va rog sa-mi comunicati. Eventual un nr de telefon si o adresa.

multumesc

Cred ca cea mai speciala culoare ar fi albul neon ... eleganta unui Mercedes ;)

Imi pare rau ca nu am o poza, dar am vazut pe un site din spania cred (sau o tara de limba cu derivatii din spaniola) combinatia verde cu portocaliu(ca la Orange).

Butoanele rotative erau portocalii (alea mari), iar in locul ledurilor galbene stock erau puse leduri verzi.

Ce mi-a placut cel mai mult era bordul care era in doua nuante de verde aprins.

Please help! in decembrie apar in tara.este cineva atat de dragut sa mi spuna exact UNDE,CUM,CAT,sa schimb ledurile in bord?si daca e posibil si cele de pe portiere(comenzi geamuri,oglinzi,etc).

multumesc mult! :D

Sunt destul de buni cei de la Zexstar din Bucuresti . Totul cu leduri te duce cam la vreo 200 de euroi cred ... Cam atata era pt o Octavia 2.

dar fac TOT?si ledurile din portiera?si tastele de pe consola?si lumini curtezie din oglinzi parasolar?

scuze daca sunt cam invaziv cu intrebarile :D

Man nu stiu . Eu n-am facut nimik la ei dar am vazut "operele lor " si arata bine . Adica se pricep baietii . Din cate stiu eu ei fac asta de cativa anisori buni si cred ca ar putea sa-ti faca orice . Din ce am vazut eu au facut totul de la mouse-uri pana la masini . Cand ajungi pe meleaguri autohtone poti sa le faci o vizita si aflii cel mai bine de la ei ce se poate si ce nu si in ce bani . Bafta !

am schimbat toate luminile de bord la H-ul meu. vezi la jurnal de bord AstraH Irmscher

@CLUBFRANC cate leduri ai avut de schimbat?

Am vorbit cu cineva care vinde smd-uri si mi-a spus ca pentru astra h nu mai monteaza deoarece are oscilatii la intensitatea curentului si dupa o perioada de timp se ard .Mi-a explicat ca la opel tensiunea poate ajunge pana la 19 volti.Mai stie cineva de asa ceva?