• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Florin M

Amenzi si puncte de penalizare

19 posts in this topic

Propun ca pe acest topic sa-si treca fiecare amenda si punctele de penalizare pentru a-si putea tine evidenta sa facem un top al punctelor de penalizare :P:beerchug:

o sa incep cu mine

3 decembrie -------3 puncte :angry2:

66 ron in 48h :blush:

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Spune si pentru ce, sa te putem certa in cunostinta de cauza :P

nerespectarea distantei fata de automobilul din fata :ceuameni2qv:

am atins o dacie in spate, doar putin am atins-o incat i-am crapat stopul si bara putin :20:

Am avut si eu o chestie d'asta, cu vechea masina. El Dacia papuc, eu Nissan Sunny :D Mie mi-a luat praful de pe bara si lui i-a cazut bara spate :D Am rezolvat-o amiabil cu 1 milion (ma grabeam sa ajung la serviciu :)

daca tot nu a luat nimeni amenda un ultimul an (slabe sanse) va spun eu ultima boacana:

depasit colana de autoturisme la semafor pe contrasens

30 zile permisul suspendat + 4 puncte-amenda adica 78 Ron in 48 ore

:banned:

Eu unul ma judec cu baietii de la Galati sa nu-mi suspende permisul pt viteza de asta vara de 103 km/h in localitate bineinteles. Singura bucurie este ca am prins noua lege care spune ca pina la finalizarea contestatiei se restituie permisul si de aceea ma mai bucur de el sper pentru multi ani de acum incolo. :'>

Ma bucur tare mult ca sunteti cuminti si nu aveti probleme cu politia. Eu pot sa spun ca sunt fericit ca au trecut cele 6 luni de cand am luat ultimele 3 puncte de penalizare, mentionez ca am acumulat in total 6 puncte, ultimele pe Ploiesti-Bucuresti tocmai facusem o proba sa vad cat merge masina, eram cu un Hyundai (de la firma) si aveam cam 170 si ceva Km/h, dar nu am tinut-o prea mult si mi-am zis ca totusi e periculos la viteza aia, am redus-o pana pe la 110 km/h si atunci surpriza......radarul din contrasens...binenteles m-a dat prin statie si m-a oprit dupa cam 1 km, norocul meu a fost ca nu eram in localitate.

Succes si daca se poate fara puncte.... :beerchug:

1. August :bye: - parcat ostentativ, pe calea Victoriei laga CEC in ideea ca "nu dureaza mult"!

amenda 120 Ron in 48 h (parca)

2 puncte penalizare

2. 30 Noiembrie :(( - evit un inconstient, imi lovesc masinuta, raru rau rau si primesc cadou de la politie amenda pentru schimbarea directiei de mers pe pod (un fel de tentativa de sinucidere). Suntem in faza de contestatie :rtfm:

amenda 190 Ron

3 puncte penalizare

:pope:

Singura din ultimul an:

In drum spre OpelFest, intre Brasov - Tirgu Mures (Dn13 / E60):

2 puncte (390 mii pe loc) pentru faruri neaprinse pe dn ziua (si eram in localitate). :'>

Deoarece eram 2 colegi forumisti, dupa negocieri, am primit doar amenda iar pe chitanta scria "Traversare Neregulamentara". :D

Erau niste politisti unguri, cu radar. Dupa ce nu ne-au luat cu viteza (de... detectoare, telefoane de la colegii din fata), ne-au luat cu luminile...

:ceuameni2qv:

07-11-2008 07:06, Cosereni, Ialomita, 77km/h pe limita de 50.

vestita camera

4-5 puncte amenda si 3 puncte penalizare, voi vedea cand primesc procesul verbal.

se adauga la cele care le am.. din pacate nu mai tin minte cate si de cand.

era interesant daca politia romana punea la dispozitie un sistem centralizat pentru cetateni si punctele lor ca sa stim cu totii.

Mda... Aveti grija, cei care stiu bine DN1...

Camera din Pucheni (chiar la intrare dinspre padure) a primit senzori. Pana acum era doar de monitorizare. Mai nou, m-a luat pe mine cu 91 pe limita de 70... Deci, 3 puncte si la mine, ca prea ma laudam ca NU am ...

Pai camera din Puchenii Mari nu e una din cele 4 camere pana in Ploiesti? E printre primele montate acum 2 ani.

A fost printre primele, dar NU avea senzor de viteza. Era doar de monitorizare.

Si sunt mult mai multe de 4 intre buc - ploiesti.

Camera din Pucheni (chiar la intrare dinspre padure) ...
mai exact chiar la iesirea/intrarea din/in localitate :D

de la ea, pana la placuta cu terminare localitate mai sunt 100m maxim :)

acolo este radar de cand au inaugurat sistemul acum cativa ani. cand vii dinstre ploiesti, ai si placuta "atentie radar"

A avut senzori de la inceput, imi amintesc bine de ea acum, e chiar dupa padure, la intrarea in localitate (cand vii dinspre Ploiesti).

Si sunt doar 4 camere radar pana in Ploiesti:

(004) 26.0721800,44.6088700 70 Baloteşti (Ilfov)

(006) 26.1094800,44.7272500 70 Ciolpani (Ilfov)

(005) 26.0806400,44.8246400 70 Puchenii Mari (Prahova)

(003) 26.0594500,44.8707300 70 Bărcăneşti (Prahova)