• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sveto

Nu merge stergatorul dreapta

4 posts in this topic

Salut

Am citit cat de cat forumul, dar fiind prima postare nu stiu daca pun unde trebuie sau daca mi-a scapat threadul cu subiectul.

Nu merge stergatorul dreapta. Am desfacut si era desprins bratul de angrenare de pe nuca lui.

Gasesc accesoriile de prindere (o garnitura am gasit si banuiesc ca trebuie sa fie si o clema de prindere) sau trebuie sa cumpar tot angrenajul?

Offtopic: voi de pe unde va luati piesele sa fie bune si sa vina repede?

Multumesc

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Posted (edited)

Presupunand ca ai volan pe stanga, ptr o reparatie ca la carte, ai nevoie de astea:

9117724(1buc, aprox. 50ron, doar pe origine) si 9117725(1 buc, aprox. 50ron, origine).

Dupa codurile astea, orice magazin serios de piese auto ti le poate aduce...

Recomandari magazine piese auto:

-AUTOMOTOR, Blvd. Take Ionescu pe coltul in diagonala fata de Piata Badea Cartan, la demisol;

-CICLOP, ii gasesti langa Fabrica de bere;

-BESOIU, Blvd. Gen. Dragalina, 23, dela Bega vreo 150m, pe dreapta, spre Brancoveanu.

Edited by bibu16v

Multumesc pentru recomandari bibu16v
Am desfacut azi si de fapt o clema de siguranta era sarita de pe stergator. Am vazut cum a lunecat undeva intr-un hau si nu am reusit sa il recuperez.

Bratele sunt bune, garnitura a ramas. Am rezolvat intr-un stil pur romanesc: dat gaura in stiftul de jos de la bratul scurt de pe partea dreapta (pasager - cum ai intuit), facut filet cu tarodul (merge surub de 4 - pt cei ce doresc sa faca la fel), pusa o saiba mare,  saiba grover si pasta de blocat surubul.

Merge boboc. Urmatorul pas este sa iau duze de insignia pt masina sa imprastie mai eficient lichidul.

Topic solved, se poate inchide, daca asa se procedeaza.

Posted (edited)

Ma bucur ca ai rezolvat, mai ales ca ai folosit metode de-ale noastre romanesti!:blink:

Edited by bibu16v