• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
DanTe

Vopsea zgariata, ce ma fac?

85 posts in this topic

Din pacate, la o parcare am atins cu bara de protectie spate un gardulet, pe care bineinteles nu l-am vazut.

Este zgariata bara, vreo 2 dare, dintre care una mai accentuata undde este lauta si vopseaua.

Cuym remediez acest lucru? Sa o fac singur sau ma duc la vre-un atelier ceva?

P.S. Am facut topic nou pentru ca am observat ca sunt multi cu aceeasi problema, dar n-m gasit inca un raspuns foarte exact

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Uite un citat din ce zicea "bdb" pe alt topic

Ce va recomand la toti sa va duceti sa va comandati sunt kituri de retusat care costa cam 8 euro si sunt la culorile originale (eu imi iau un kit Black Saphire).

Asta ar fi o solutie!

IL comand la dealer? Daca da, maine comand un kit de retus + o plasa pentru portbagaj.

Uite cate invatam de pe forumul asta.

TNX

Eventual poti sa-l intrebi pe bdb (bogdan) si codul pt vopseaua pe care o ai, pt ca el le stie, sa nu ai surprize cind iti vine kitul comandat de dealer...

aici ai astfel de kituri cam mai in toate marile suprafete... problema e ca sunt asa de multe tubulete cu vopsea care se aseamana ca pina o gasesti pe cea potrivita iti cam vine rau. cel mai bine e sa ai codul de vopsea sau daca nu il stii bagi masina in super market :woot:

si sunt ff eficiente. eu am avut 2 zgarieturi si le-am inlaturat cu ajutorul acestui kit.

o recomandare ar fi sa dati un polish dupa aia

Lamuriti-ma si pe mine? unde? cum? si cat?

Am Blue Royal! Nu am intrebat la dealer ca preturile stiu ca sunt f. mari!!

Eu ma intilnesc azi cu bogdan si il intreb codul de la royal blue sa poti sa comanzi un kit la dealer...

Daca se poate, intreaba-l codul si de la Panacotta. TNX

O sa il intreb, sau poate ii spun sa posteze direct aici...

Coduri kituri culori(numele culorilor sunt in franceza):

Rouge Terracotta 93165198

Bleu Atlantis 93165170

Crème Pannacotta 93165166

Bleu Saturne 93160526

Bleu Antigua 93165117

Blue Ultra 93160530

Gris Eclair 93160514

Blue Roi 93160522

Rouge Magma 9117040

Doar pt culorile astea am gasit (cred ca afiseaza doar ce au pe stoc, e un site francez de piese Opel). O sa ma uit si cand apar si alte culori completez.

n-am prins franceza... pentru blue metro pot comanda? is as la mici zgarieturi... si... scuze ca nu reiau la citit tot ce-i mai sus... unde se comanda? :blush:

Nici eu n-am rezolvat inca mica zgarietura pentru ca intre timp am o problema mult mai mare de rezolvat :)

Cand ajung in service, sper sapt asta, o sa intreb si daca au kituri de retusat, cat costa, etc.

Stie cineva cum se spune Star Silver in franceza ca ios afon!! :whistling: nu de alta da ma intereseaza si pe mine un asemenea kit.

si una pt mine ca masina mea a primit de la adm drumurilor nat niste pistrui pe capota :((

La Gesara Bc. nu stiau de chit, au spus ca e mai bine o vopsea la ei.