• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
vulupe

Opel Gran Turismo Coupe Concept

21 posts in this topic

For now, it's known as the Opel Gran Turismo Coupe concept. Whatever it gets called is fine with us. It's sure handsome, and if scuttlebutt is true, it can back up the fast profile with real performance. The coupe is rumored to have a 300 hp turbocharged V6 lurking under the cleanly-drawn sheetmetal. That motive force is distributed to all four wheels, and the underpinnings are donated from the next-generation Vectra. Of course the concept is equipped like the full-boat, optioned up model would be (and then some); so it has all the goodies like a hard-disk based infotainment system, parking assistance, and undoubtedly more. We'll get to see this car up close and personal at the Geneva show, which is so close now that we're like 8 year olds on Christmas Eve.

Sursa: http://www.autoblog.com/2007/03/03/geneva-...-coupe-concept/

gtc1.th.jpg gtc8.th.jpg gtc3.th.jpg gtc14.th.jpg

gtc15.th.jpg gtc6.th.jpg gtc10.th.jpg gtc7.th.jpg

gtc11.th.jpg gtc4.th.jpg gtc13.th.jpg gtc20.th.jpg

gtc9.th.jpg gtc5.th.jpg gtc16.th.jpg gtc12.th.jpg

gtc2.th.jpg

Daca si la asta raman la fel de aproape de concept ca si la GTC, eu unul ma apuc de economii. O sa am mare nevoie peste vreo 2 ani ;)

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Yummy.... :D .....arata intr-un mare fel!! :up:

Absolut superba :up:

Ce lenti sunt astia de la Stiri Auto.ro :lol2dm:

Le-am luat-o inainte: http://www.stiriauto.ro/www/index.php/arti...%7Cview?id=1677

Oricum, cititi ca sunt chestii interesante: 100 km/h in 6 secunde, limitat electronic la 250 Km/h, asistare la parcare cu sistem activ de franare automata, etc.

Si sursa originala a stirii: http://www.km77.com/00/opel/proto/gtc2007/t01.asp

Superb !!!

Se pare ca va avea tractiune spate :eek5nr: Extrem de tentant :clapping5jp:

Va fi 4wd sistem care o sa fie si pe viitoarea Vectra si oferit intens la modelele viitoare Opel.

Moarfa rau, dar nu vad OZN-ul asta pe strazi prea curand.

Daca se va lansa la un... 40.000 euro, vand GTC-ul peste 4 ani, dau avansul la o d'asta si aia e :wub: :roll24eb:

Anvelope 245/40 R20...cam cat costa un schimb? :D

Opel va prezenta la Salonul Auto de la Geneva Gran Turismo Coupe, concept care anticipeaza viitoarea generatie a coupe-ului Kalibra.

Opel rupe misterul! Dupa ce saptamana trecuta Opel tinea sub un mister total conceptul pe care il pregateste pentru Salonul Auto de la Geneva, cu doua zile inainte de marele eveniment, constructorul german a prezentat imagini oficiale cu Gran Turismo Coupe Concept.

Opel GTC este un coupe cu doua usi desenat de Bryan Nesbitt, director al centrului de design GM Europa, coupe care vorbeste despre tendintele de design spre care se indreapta constructorul german. Conceptul anticipeaza viitoarea generatie a coupe-ului Kalibra, model lansat in 1990.

Noul concept este bazat pe platforma viitoarei generatii Vectra, platforma care va fi folosita si pentru crossover-ul Insignia. La exterior jantele de 20 de inch creeaza un look agresiv impreuna cu liniile inspirate de modelele Infiniti.

07k01uq4.th.jpg

15k02kn4.th.jpg

GTC este propulsat de un motor pe benzina, V6 turbo de 2.8 litri care ofera 300 de cai putere. Transmisia manuala in sase trepte transfera puterea la toate cele 4 roti. Performantele conceptului sunt si ele impresionante: 0-100 km/h in doar 6 secunde si o viteza maxima limitata electronic la 250km/h.

20k03ch8.th.jpg

51k00gm8.th.jpg

La interior Opel GTC ofera o multitudine de gadget-uri: parcare asistata, un hard disk pentru sistemul de navigatie si pentru cel audio si franare automata la parcare (se activeaza in functie de viteza vehiculului).

well, boys and girls....astept comentarii.... :blink:

Edited by kristy13

Kristy13 - am mutat postul aici pentru ca deja exista o discutie despre acest model.

Mda, m-am trezit si eu....Oricum masina arata super,cel putin in poze... Cred ca deja stiu cu ce o sa schimb H-ul :rolleyes:

Arata super, si senzatiile sunt altele daca stai linga el la lansare.

Offf ce te invidiez ca ai avut ocazia sa fii acolo, langa bijuteria asta. Si asta chiar la lansare. Baftoaso ;)

Asteptam muuuuuulte poze in premiera si impresii de la fata locului.

Promit, doar ca am nevoie de putina odihna,3000 de km in masina ...