• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
RazvanOltu

Cadrane bord plasma

140 posts in this topic

Salutare.

'Umblam' pe net zilele trecute si am dat de un site foarte foarte interesant.

www.racing24.de

Mai mult, am vorbit pe mail si la comenzi mai consistente dau si reduceri. Am intrebat si de cadrane pentru H, insa nu au stiut ca sa-mi raspunda... au in vizor si cadrane similare pentru H in planurile de viitor :up:

Uite ce fac baietii pentru Astra G :up:

20287_0.jpg

20287_1.jpg

20287_2.jpg

20287_3.jpg

20287_4.jpg

De asemenea, sunt in tratative cu niste baieti super meseriasi din Bulgaria care fac Plasma Tacho custom. Am vazut produse de la ei pentru corsa... cadrane cu plasma exact Corsa OPC in diverse culori. Evident, fiind la comanda, poti sa le ceri cam orice (dar costa ceva mai mult fata de ceva clasic).

opelcorsacopcstyletachogq1.jpg

opelcorsactachoautogaugxp6.jpg

opelcorsactachoautogaugqo6.jpg

opelcorsacopcstyletachotf4.jpg

Pentru cei care vor ceva de pe www.racing24.de sa vorbeasca si cu mine ca sa comandam mai multe deodata.

Numai bine,

Razvan

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Super cadranele, vreau si eu pentru Astra G Classic, cit costa si cum putem sa le comandam, chiar imi place scrisul alb si cu limba rosie la ceasuri.

Esti meserias omule .....

Pai pe site scria 72 sau 73 euro (tva inclus). La asta se adauga transportul care nu stiu exact cat este... le-am trimis un mail, mi-au raspuns dar nu pot sa-l deschid de la serv ca e pe yahoo (si accesul la yahoo e taiat la mine la serv :ceuameni2qv: ).

Revin cu detalii diseara.

De asemenea sper sa-mi raspunda aia din Bulgaria la mail... ma gandeam chiar sa le fac o vizita in Sofia.

Pt. admini: Daca reusesc sa negociez ceva pot sa le dau datele de contact ale voastre pentru o eventuala colaborare?

Edited by RazvanOltu

Mercic pentru informatii, intre timp am intrat pe site si am vazut cit costa, nu este mult pentru ce fac, sunt innebunit dupa cum arata, inca odata, meriti o lada de bere pentru asta.

Sper sa se potriveasca si la OPI al meu. Banuiesc ca se schimba tot panoul acela cu ceasurile, nu?

Edited by theo

Pentru G am montat acum 2 saptamani o plasma luata din oras. Ovidiu xwx se bucura de ea, poate il intrebati pe el ce si cum. Mentionez ca se vede super...

Deci s-a terminat cu bine pana la urma, nu? :D

Daca se fac pentru GTC ma inscriu si eu la set.

Salutare.

'Umblam' pe net zilele trecute si am dat de un site foarte foarte interesant.

www.racing24.de

Mai mult, am vorbit pe mail si la comenzi mai consistente dau si reduceri. Am intrebat si de cadrane pentru H, insa nu au stiut ca sa-mi raspunda... au in vizor si cadrane similare pentru H in planurile de viitor :up:

Uite ce fac baietii pentru Astra G :up:

20287_0.jpg

De asemenea, sunt in tratative cu niste baieti super meseriasi din Bulgaria care fac Plasma Tacho custom. Am vazut produse de la ei pentru corsa... cadrane cu plasma exact Corsa OPC in diverse culori. Evident, fiind la comanda, poti sa le ceri cam orice (dar costa ceva mai mult fata de ceva clasic).

Pentru cei care vor ceva de pe www.racing24.de sa vorbeasca si cu mine ca sa comandam mai multe deodata.

Numai bine,

Razvan

salut

eu ma bag.spune cum procedam

cu respect

Daca arata ca in poze...sunt foarte frumoase...eu cu masina albastra...si cu cadranele albastre(noaptea...) va dati sema ce iese...asadar daca se da comanda dau si eu vreo 70 de eur pt un cadran astra classic 2-ma rog G-presupun ca este aceeasi configuratie. Intrabarea e cine le monteaza....cumva se pierde garantia masinii daca le montam?

La o simpla cautare pe google...am dat peste...http://www.horguemtuning.ro/news/category.php?ucat=33

Si eu vreau neaparat cele alb + rosii pt. benzina ! La o comanda mai mare eu zic ca ne trimit sigur.

@bogdan_opel, nu stiu cum vine treaba dar in pozele celor de pe site-ul trimis de RazvanOltu arata bestial iar in cele date de tine cit si cele de la tarekabumotaz arata mai bleu fundalul, cum vine asta?

Eu le prefer pe cele de mai sus date de RazvanOltu. Sunt absolut dementiale.

Edited by theo

Ok. Mi-au raspuns la mail si am aflat urmatoarele:

1. Am obtinut o reducere de 15% pentru coamda de 10 bucati.

2. Costurile de transport sun 39Euro pentru lot (deci aprox 4E/bucata).

3. Pentru Astra H este foarte posibil sa lanseze produse in 2 luni :up:

4. Sunt interesati de o colaborare :)

Am intrebat ca sa fiu sigur inca o data de costul de transport si de modul de plata.

P.S. @bogdan_opel, eu cred ca arata mai bine cadranele cu alb si rosu pe fond negru prezentate in primul post decat cadranele alea din linkul dat de tine. Sigur ca exista pe piata si alte modele... insa nu am gasit ceva asa misto decat poate la bulgarii aia (care inca nu mi-au raspuns btw). Cadranele de la astra G si la astra classic sunt la fel.

Din cate am vazut exista 3 tipuri de cadrane in functie de motorizare:

Benzina - Plasma Tachoscheiben Set Astra G, 0-220km/h, 7000 U, PLO11ABL

Benzina - Plasma Tachoscheiben Set Astra G, 0-200km/h, 7000 U, PLO10ABL

Diesel - Plasma Tachoscheiben Set Astra G, 0-220km/h, 6000 U, PLO19ABL

Pentru cei interesati hadeti sa facem o lista ca sa ne strangem macar 10 pentru o prima comanda.

Deci pretul ar fi: 73E*85% + 4E = 66Euro

Sa spuneti si ce tip din cele 3 vreti.

Pana acum s-au aratat interesati:

1. theo

2. de_la_altu

3. bogdan_opel

4. Ovidoo

P.S. Am vazut ca exista si inele de aluminiu la vreo 20E destul de misto :up:

499_0.jpg

499_3.jpg

499_4.jpg

Edited by RazvanOltu

Si PUSSYCAT %

Pai tu ai GTC, la ce te ajuta sa iei cadrane de Astra G?

LE: Au raspuns si la ultimile intrebari, hehe :)

Shipping cost of 39E is for each item or for the whole order of 10 items?

...per whole order ( collected order to 1 adress )

What is the procedure for payment? can we pay with electronic visa card?

...we accept PAYPAL, and banking transfer as pre-payment, promptly shipping after recieving the payment

Asadar chiar si fara reducerea de 15% (presupunand (prin absurb :D ) ca nu ne strangem 10 oameni) pretul tot e bun si se poate da comanda linistit.

Haideti sa facem lista cu doritori pana in weekend cand avem intalnirea astraclub si sa 'plasam' comanda.

P.S. Abia astept sa iasa cadranele pentru H...

Salutare,

Razvan

Edited by RazvanOltu