• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
2door

Astra Twintop

27 posts in this topic

Opel a comunicat oficial, in Germania, preturile pentru ultima caroserie a gamei Astra...Twin Top...da fetele, cabrio...vine varaaaa....pentru preturile pentru Romania mai trebuie sa asteptam pana prin primavara...sper sa reusesc sa fiu printre primii care conduce Twin Top si sa puteti citi despre acesta pe forumul nostru...asteptam deja primii posesori (cand or fi ei) sa se inscrie in clubul nostru...Twin Top este la urma urmei, tot un Astra...in Germania, cei care isi comanda o amsina pana la 20 Mai, primesc gratis jantele de 17 inch...in standard sunt oferite sistemul audio cu sase difuzoare, aer contitional, 4 airbaguri, ESP plus, cruise control...IDS plus este optional...deci pe romaneste, un Twin Top 1.8i Cosmo cu ceva optionale costa de fapt in Germania 30,000 euro...deci in romania va fi un 26.000 CIP probabil...cam mult...

Deci avem asa:

MOTOR Edition Cosmo

1.6 TWINPORT ECOTEC 105 CP 23.650 24.480

1.8 ECOTEC 140 CP 25.400 26.230

2.0 Turbo ECOTEC 170 CP 27.265 28.095

2.0 Turbo ECOTEC 200 CP - 29.945

1.9 CDTI ECOTEC 150 CP 28.150 28.980

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Cea mai noua versiune de caroserie pentru Opel Astra este varianta coupe-cabrio. Aceasta se remarca in fata competitorilor sai prin pretul mai mic cu aproximativ 3000 Euro.

Varianta Edition:

1.6 TWINPORT ECOTEC 105 hp = 23,650

1.8 ECOTEC 140 hp = 25,400

2.0 Turbo ECOTEC 170 hp = 27,265

2.0 Turbo ECOTEC 200 hp = - -

1.9 CDTI ECOTEC 150 hp = 28,150

Varianta Cosmo:

1.6 TWINPORT ECOTEC 105 hp = 24,480

1.8 ECOTEC 140 hp = 26,230

2.0 Turbo ECOTEC 170 hp = 28,095

2.0 Turbo ECOTEC 200 hp = 29,945

1.9 CDTI ECOTEC 150 hp = 28,980

Preturile sunt in Euro.

post-24-1147186439_thumb.jpg

Comunicat_de_presa___Noul_Opel_Antara.docpost-294-1147292366_thumb.jpg

Edit: Grozav search engine! Inainte sa pun acest thread am dat un serch dupa "Twin Top" si nu a gasit nimic. Abia 2 ore mai tarziu am gasit topicul lui 2dor de la "Stiri despre Astra". Scuze!

Multumesc, seri...no problem, though...

Ma folosesc de acest topic pentru a va anunta ca am o surpriza pentru voi...luni, 3 aprilie 2006 este data "surpriza"...randare si bervi de otel pana atunci...poate voi, eu deja abia astept... :)

Eu unul as ezita sa-mi cumpar asa ceva, deoarece toate CC-urile de pana acum sunt cam "girlie". Cate SLK-uri ati vazut conduse de barbati, si nu de blonde?! Asta ii valabil si pt 206, 307, Tigra! Totusi daca as vrea un CC, m-as orienta catre Tigra TwinTop, care costa cat un Astra normal.

Totusi daca as vrea un CC, m-as orienta catre Tigra TwinTop, care costa cat un Astra normal.

Vezi sa nu faca lumea misto de tine in trafic...sa zica ca ai luat masina prietenei =))

Daca vrei sa dai bine intr-un CC poti sa incerci Volvo C70..... asta numai daca vrei sa investesti peste 60,000 E intr-o masina :D

Hei!... Pe asta cum de-au stiut sa n-o boiasca cu rimel in jurul stopurilor?!... :Cry: Urasc dunga aia neagra, parca e Cleopatra...

Arata bine rau cu negru in jurul farurilor :dribble: vreau si eu la a mea

Sa ma ierte Dumnezeu, dar la 28000CIP imi iau OPC fara sa stau pe ganduri!!!

La 28000 CIP, s-avem pardon, nici nu m-as gandi sa iau un Opel... Volvo S60 sau Saab 9-3 all the way! :punk:

Nu o sa coste 28.000 CIP decat ceva foarte echipat care oricum nu-si ia nimeni...

Iar OPC-ul nu va costa niciodata peste 25,000 CIP maxim...nu are cum...GTI este 19.000...OPC va fi baza vreo 20-21...

La fel si TwinTop, unde sunt sanse sa cada chiar sub 20.000 cel mai ieftin...oricum standardul este mai echipat decat la 5 usi...

off-topic

Pai OPC nu concureaza cu GTI ci cu R32.

OPC-ul in .de este 28.000 CIP deci nu vad cum va fi la noi 20-21.

In Germania cel mai "chel" OPC (Astra) e 28000 CIP. Eu am configurat unul la ei si am iesit pe la 35000...

Astazi a inceput productia pentru Tin Top in Antwerp, Belgia!

Si ca o stire: in 2005 s-au produs in total 513.300 Opel Astra.