• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
ice4you

Sugestii si propuneri pentru imbunatatirea forumului

131 posts in this topic

Vechiul topic cu propuneri s-a mutat la noua sectiune denumita >>arhiva<<, ptr ca era foarte lung si ne pierdeam in stiinte. Vrem sa va ascultam pe voi aici, sa ne propuneti cum vreti sa fie acest forum, ce vreti sa se schimbe, ce vreti sa ramana sau orice alta propunere ! Suntem deschisi, si daca vom considera ca fiind binevenite propunerile voastre, acestea se vor pune si in aplicare !

Cu respect,

Mircea !

Edited by ice4you

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Ok, sa vorbim acum si de imbunatatiri. Am observat ca acest forum are cateva mii de useri dar daca te uiti la topicurile unde trebuie votat sau la cele in care se posteaza informatii personalizate despre masini (si dotarile acestora) sunt foarte putine. Cred ca ar fi bine sa se creeze o obligatie pentru toti userii de a completa acele rubrici si, de asemenea, de a posta un topic sau sa-si spuna o parere - oricare ar fi ea, dar la obiect - macar o data pe luna. Cred ca asa vor fi din ce in ce mai mute persoane care chiar vor sa tina acest forum in viata si sa contribuie la mentinerea si largirea acestei comunitati online - una dintre putinele din tara si care a castigat deja multi membri. Totodata, cred ca ar trebui sa inmultim intalnirile pentru ca lucrurile neclare legate de organizare sa se lamureasca fata in fata si ca oamenii sa inteleaga faptul ca singurul lucru care ar trebui sa tina aceast forum si club este pasiune pentru masini.

maxxebox - s-a notat, vom discuta sugestiile tale !

Multumim !

Eu propun o sectiune video.

Nu e absolut necesara, nici pe departe, e doar asa de fun.

Edited by dtk

Eu propun o sectiune video

O propunere foarte buna si utila, s-a notat, multumim mult dtk ! :up:

Si este si necesara ;)

Edited by ice4you

Cred ca lucrurile au inceput sa stagneze putin si cred ca ar fi nevoie sa depunem putin efort pentru a atrage noi useri. Prin urmare propun sa confectionam niste flyere pe care sa le raspandim pe toate Astrele vazute prin oras (fiecare prin orasul sau). De aceea am facut o propunere despre cum sa arate un asemenea flyer. Daca sunteti de acord si aveti si alte idei puteti completa/modifica pe acest model.

Propunere_flyer.doc

Astazi sper sa am vreme sa fac eu un model mai simplist (cel existent este destul de pretentios la printare) pe care sa il propun. Am incercat si ieri insa pur si simplu nu am avut timp, dar sper ca astazi sa reusesc acest lucru :(

LATER EDIT

:excl: Modelul de fluturasi il gasiti >>aici<< !

In atentia administratorului: nu inteleg de ce unele topicuri apar a fi fost actualizate, scrie in dreptul lor la meniu Last post Today by..., dar cand te duci pe ele vezi ca sunt mesaje vechi si de cate 3 zile. Ce se intampla?

Acest lucru apare la topicele cu Poll-uri, pt ca atunci cand se voteaza se considera ca si cum s-a raspuns si astfel data e actualizata.

Nu stiu daca am scris unde trebuie dar am si eu o intrebare....de ceva timp am WARN 60%, stiu pentru ce am luat, dar nu stiu pentru cat timp...sau este pe viata? Cu multumiri si scuze pentru locul unde am postat WARN

Nu stiu daca am scris unde trebuie dar am si eu o intrebare....de ceva timp am WARN 60%, stiu pentru ce am luat, dar nu stiu pentru cat timp...sau este pe viata? Cu multumiri si scuze pentru locul unde am postat WARN

Aceste warn-uri se scad in functie de decizia staff-uluu de administrare, care se ia in functie de activitatea respectivului user pe forum. Daca acesta dovedeste ca a inteles in sfarsit ideea de la care s-a plecat, si ca pana la urma reusim a ajunge cu el la un numitor comun, se poate ajunge pana la 0 warn.

Ptr ca sa intelegi mai bine ca nimeni nu are nimic personal cu tine, vei primi o reducere de 20% warn din acel 60% ... de restul mai vedem in timp ce si cum.

Eu zic sa facem cumva sa implicam si dealerii opel pe forum.

sa le faceti o sectiune unde sa poata spune si ei ceva.

problema e ca delarii sunt cacaciosi si nic nu prea au ce spune in apararea lor.

poate chiar sa putem da foile voante-fluturasi la dealer la vanzarea fiecarei astra... doar un fluturas pe care sa scrie "www.astraclub.ro" si eventual sigla dealerului sa nu zica ca le dau degeaba. fara reclame pe el la "1000 autoturisme opel de vanzare/pise auto pentru orice buzunare"

si fiecare utilizator sa fie obligat sa isi scrie modelul de asta, data fabricatiei si motorul, eventual caii... cei care nu au astra sa fie "non astra" sau "astra wanabe"

off topic: chestia cu restructurarea a venit dintr-o deficienta/problema sau din plictiseala?

Edited by andrrei

andrrei - personal am trimis pana acum 3 mail-uri catre dealeri mari Opel, pe care ii invitam sa se implice, sa raspunda la intrebari (ca un drept la replica) si chiar sa isi faca reclama, insa nici in ziua de astazi nu am primit nici un raspuns, nici negativ nici pozitiv. Probabil ca nu le pasa, sau cel putin eu la aceasta concluzie am ajuns.

eu cred ca ar fi bun un buton de resetare a posturilor noi. sa nu mai fie nevoie sa ne delogam si apoi sa ne relogam pentru a vedea posturi noi...

zic si eu... :)

Nu este nevoie de asa ceva ... probabil ca este o problema de la browser-ul tau ! Eu folosesc Opera usual, Firefox and IE ocazional, pe toate functioneaza fara nici cea mai mica problema.

Incearca refresh, poate iti raman paginile incarcate in cache si le ia de acolo.