• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
ice4you

Sugestii si propuneri pentru imbunatatirea forumului

131 posts in this topic

Astazi am incercat sa gasesc ceva la rubrica vanzari - cumparari sectiunea diverse. Fiind un forum legat de OPEL ma gandeam ca voi gasi diverse chestii ce au legatura cu aceasta tema.

SURPRIZA . Anunturi de vanzari cumparari ca la mica publicitate de la telefoane la schiuri de la etc la etc.

Nu stiu care este ratiunea dvs pentru a mentine astfel de anunturi pe forum. Sunt de acord daca aceste anunturi provin de la membrii forumului, si daca acesti membrii le agreaza, dar ma asteptam la un pic altceva de la aceasta rubrica. Nu cred ca un forum dedicat poate deveni un fel de targ.

Daca este targ sa fie targ numai pentru OPEL.

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Vanzari/Cumparari diverse a fost creata ca si categorie tot in sprijinul membrilor acestei comunitati,in sensul ca fie ca vinde ceva, fie ca doreste sa cumpere ceva, are sansa de a gasi aici.De asemenea exista categorii separate pentru Vanzari/Cumparari piese si accesorii, pentru cei interesati sa vanda sau sa cumpere strict in domeniul auto

Daca ati dat un simplu search si nu ati gasit ce va interesa, puteti da un anunt la Cumparari categoria care va intereseaza diverse sau piese si accesorii si sunt sigur ca vi se va raspunde.

Daca imi permiteti intrebarea, ce v-ati fi asteptat sa gasiti la la Publicitate-Vanzari/Cumparari diverse?

Edited by rahdoo

Probabil numai ce tine exclusiv de Opel nu?

Eu de fapt am vrut sa fac o completare, nu stiu de ce nu functioneaza optiunea "search" bine, in sensul ca trebuie sa fi foarte exact cand cauti. Daca vrei sa cauti ceva trbuie sa se nimereasca exact cu o fraza aflata pe forum, mie asa mi-se intampla. Sper sa nu se supere nimeni, poate mi-se pare mie, cine stie? :'>

O.T. "rahdoo" ti-ai schimbat grila la masina?

Edited by Luciano

Daca nu ai citit ce scrie pe la Advanced Usage ar fi bine sa o faci; daca chiar si asa nu gasesti, sau ai dificultati cu cautarea mai exista si varianta de cautare folosind Google (maare sus pe mijloc). ;)

Acuma de chestia cu "Google" stiam si eu, mersi oricum, imi cer scuze ca te-am suparat!

iata o propunere de estetica: omogenizati titlurile subiectelor. atunci cand nu se vrea altfel, doar primul cuvant ar trebui sa inceapa cu litera mare.

Edited by kata_uli

e o prosteala de la IPB, am incercat sa dezactivez porcaria aia dar nu am reusit.

indiferent cum este scris titlul, IPB il modifica automat, astfel incat fiecare litera a fiecarui cuvant sa fie CAPITAL

:(

LE: tocmai am fost anuntat de catre unul din admini, ca s-a rezolvat.

o propunere...

Topicuri de genul: "Ce carburant folosim?"

Fiecare utilizator vine cu pareri pro - contra.

Cred ca ar fi util ca parerile utilizatorilor sa fie centralizate.

De exemplu 50% folosesc benzina de la X, Y etc...

OK citesti topicul cap coada dar nu stiu cu ce parere ramai dupa.

Daca ai avea 50% folosesc X, 30% Y, mai departe poti sa cauti pareri pro-contra, comportament masina, etc, si sa-ti faci o idee.

PS: Stiu ca ar fi ceva de lucru pentru treaba asta. :wacko:

se face! am sa ma ocup personal.

am dat un ochi pe topicul "Ce benzina folosim".

Super treaba !

Acum putem sa ne dam seama exact de care furnizor de carburanti sunt mai multumiti colegii nostri :)

felicitarile (masa si dansul :D ) se duc la echipa de moderare.

este efortul lor :clapping5jp: , eu doar le-am dat tema pt acasa

ce s-a intamplat cu template-ul forumului?

nush daca e mai complex sau usor de utilizat... dar mi se pare mai aburit putin, ma pierd ! (sau poate ca nu m-am dezobisnuit inca de la cel vechi :D )

enjoy it... este noul IPB3, o sa te obisnuiesti cu el.

daca il lasi pe NU din brate, o sa vezi ca e mult mai usor de folosit ;)

bine !

daca tu zici, ma bazez pe tine roll24eb.gif:drinks:

LE: decat sa incep un nou thread, am zis ca mai bine editez ultimu' meu post !

deci, odata cu noul template am observat un defect (poate sunt si altele):

orice citat (de pe vechiul template)... e scris in felul urmator:

CITAT(user @ Feb 15 2009, 09:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>

si as considera un minus pt forum in legatura cu pozele care sunt urcate pe forum (nu pe postimage) la click pe poza, apare pe tot fundalul forumului, dar nu in fullscreen, ci o pare din poza.(apoi merge cu un click dreapta si "View Image")

ex: (sursa)

83355365.th.jpg

Edited by h0rm0n

mai nou am observat si asta:

la notificarile de pe mail, titlul mesajului e cu totul altu decat cel redirectionat pe forum !

adica... titlul notificarii pe mail suna asa: "[sugestii si propuneri pentru imbunatatirea forumului] New Reply Notification" iar eu am fost redirectionat la Intalniri Timisoara !

s-a mai intamplat si cu "faza Zilei" pe cand redirectionarea a fost pe "link"

so? :mda:

Edited by h0rm0n