• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
ice4you

Uleiuri, antigel, filtre si alte consumabile

Uleiuri   248 members have voted

1. 1. Ce marca de ulei folositi?

• ARAL
      82
    • MOBIL
      41
    • CASTROL
      60
    • VALVOLINE
      13
    • GM
      53
    • Alte marci
      22

Please sign in or register to vote in this poll.

446 posts in this topic

Au..asta a durut..nici al meu nu se comporta cat pt banii bagati. Vezi ca are cezar un Sz si marian un Szr.

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

... motorul nou facut cap coada m'a tinut 40.000km pana cand mi'a crapat iarasi unul dintre pistoanele Made in Germany. ....in loc sa ma apuce pe mine facutul cu piese noi de 700EU and upto. :whip:

Aoleu.....peste 700+ iepuroi?Piston crăpat?O vai... :Worried: În locul tău:-shrot-alt motor-RAR-plimbare!

Pompă de apă nu merge Ruville?Ce dacă-i mai ”eftină”?Deși nu știu cum se face,dar se întâmplă ca în unele cazuri ”ieftinăciunile”să țină mai mult ca ”de origine”...

Edited by Adrian Frigo

Au..asta a durut..nici al meu nu se comporta cat pt banii bagati. Vezi ca are cezar un Sz si marian un Szr.

Multumesc, dar cel putin deocamdata i'a, pus un alt piston si nu prea mai am de gand sa bag nici un leu in masina aia pana ma hotarasc ce fac cu ea.

Aoleu.....peste 700+ iepuroi?Piston crăpat?O vai... :Worried: În locul tău:-shrot-alt motor-RAR-plimbare!

La asta ma gandesc si eu ... dar deocamdata cum am alta masina cu care imi fac treaba, am tras'o pe dreapta si ramane de vazut ce o fi in viitor.

Gata ... sa punem aici capat offtopic'ului si sa revenim la subiect. :)

Deci sa revenim la subiect, oare la motor z18xe cu 170000 pot sa pun ulei 5w40?

Din cate vad, 5W40 este uleiul recomandat pentru tipul tau de motor potrivit climei de pe la noi ...

post-492-0-27436700-1435153746_thumb.jpg

Ulei HEXOL 10W40 a folosit cineva la batranele motoare de astra f?ar fi ok sau nu?

eu am folosit ravenol 10w40 pare mai silentios motoru ,a mai folosit cineva acest ulei?

Eu am fost multumit de Liqui Molly 10w40, acum am pus GM si nu prea e ok, este mai zgomotos motorul, in primavara revin la LM.

Salut, 

Doresc sa achizitionez un set de anvelope de iarna dar nu detin un buget prea mare pentru acestea. Am gasit pe la Selgros anvelope Premiori via maggiore 185/60 R14 la 140 lei bucata (cred ca sunt noi). Este buna la capitolul aderenta aceasta anvelopa? Are cineva astfel de anvelope? In comparatie cu unele resapate la 120 lei cum sunt acestea? Care ar fi mai ok?

Scuze daca nu am postat unde trebuie, dar m-am gandit ca si acestea sunt consumabile.

Edited by gabriel19

Ori de care ar fi, anvelopele noi sunt anvelope noi, cele reesapate sunt reesapate! Despre avantajele si dezavantajele lor am mai scris eu in amanunt pe aici. In concluzie, ia noi ori de care ar fi ele.

Multumesc pentru raspuns .

Tot spre noi tindeam si eu mai ales ca diferenta de pret este de 20 lei per anvelopa. Am gasit un articol  http://www.automarket.ro/stiri/adac-a-testat-37-de-anvelope-de-iarna-continental-si-michelin-ies-in-fata-47476.html ca ar fi in topul celor slabe si de aceea inclin si intre cele resapate, cu toate ca vorba ta, ice, cele noi sunt noi.

Nici profilul nu imi inspira asa incredere ca sa zic concret.