• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
alex_83n

Recuperare bani de la asigurator

12 posts in this topic

Nu stiu daca s-a mai lovit cineva de aceasta problema

Am dus masina in service am platit din banii mei si acum trebuie sa imi recuperez banii de la asigurare. in contract scrie ca in max 20 de zile lucratoare... ei bine alea 20 de zile au trecut si banii nu i-am recuperat. dauna a fost de 3000 RON..

Ce pot sa fac ca sa imi recuperez banii??

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

si cam in ce procent am sanse sa imi recuperez banii.. asta in cazul in care stii un fapt concret.. mersi oricum pentru link

Am uitat sa zic ca toate reparatiile intra pe Casco .. si firma e Astra asigurari

pai daca e Casco de ce ai scos bani din buzunar?

pentru ca Asiguratorul adica Astra nu mai are contract cu dealerul Errebus pentru ca nu si-au platit datoriile destul de mari (5miliarde) si am vrut sa fac la un dealer Opel .. si nu la cine stie ce service cu care mai au contract.

Solutia in acest caz este platesc eu si apoi recuperez banii.. asta in cazul in care toate sunt bune si frumoase

Edited by alex_83n

si cam in ce procent am sanse sa imi recuperez banii.. asta in cazul in care stii un fapt concret.. mersi oricum pentru link

Am uitat sa zic ca toate reparatiile intra pe Casco .. si firma e Astra asigurari

in procentul stabilit de lege, conform drepturilor care ti se cuvin

auzi nu vrei sa iti trimit si avocatul meu, sa se ocupe el moca de dosar :angry2:

temper.. temper..

usor faraoane.. doar intrebam nu trb sa "sari in sus"

@alex

Man banii trebuie sa ti-i recuperezi! De vreme ce in contract se prevede acest lucru, chiar daca va trebui sa te judeci banii ii vei capata inapoi. Acum, ce sa zik, "time means money", dar cred ca daca ajungi la judecata vei avea de tras ceva...Sa speram insa ca nu!

Cat despre Botosu :P e el mai temperamental...nu e suparat...ii place sa sperie lumea :D asa e man? :blush:

Auzi, dar cei de la asigurari ti-au dat acceptul k iti dau banii inapoi?

Nu de alta dar am mai auzit faze de genul...asiguratorii nu au fost de acord cu suma, masina a ramas in service vreo 6-7 luni si rata merge in continuare...of course nu e cazut tau pt k tu ai platit direct la ei asa k ti-au luat banu :P

Nu inteleg cum de nu ai intrebat daca au decontare directa cu serviceul , de ex la companiile mari de asigurari, stiu sigur de Alliantz si Generali ca nici macar nu le trebuie acceptul de plata si iti dau masina, pentru ca se stie 100% sigur ca vor plati