• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
j3d1.kn1ght

Conectare device audio extern la radio/CDmp3/dvd/nav...

128 posts in this topic

@botosu =))

n-am incercat cablul inca ( comoditate deh, dar promit ca sapt asta ma ocup). iar cu castile, e deja fumata ca ti dai seama ca prima data am infipt si eu ce s-a putut acolo :clapping5jp: ...si ghici ..nu merge..adica ele aparent intra acolo, insa se vede ca mufa nu se potriveste perfect , si evident nu se aude nimic . :help:

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Ei dracie e identic cu al meu, sa vezi ca mi-am luat GTC da mi-au dat si 2 usi de rezerva :tongue:

@bebelusha2001:

Cand terminam cu sedintele foto, ne spui si noua daca ai incercat cu cablul jack - jack si daca a mers ???

Dupa ce ti-am spus de cablul asta m-am tot gandit de ce au pus mufa acolo (ca pozitionare in masina)

si imi este frica sa nu fie o simpla mufa de casti pentru copilot :D

Incearca sa bagi o pereche de casti acolo sa vezi daca se aude ceva in ele :-'

Eu nu gasesc mufa asta in carte si pace :ceuameni2qv:

1.mai bine-ti dadeau si tie o mufa...

2.nu-ti mai fie frica...e o intrare, nu e o iesire !!!

3.pune mana si cauta atent in manual ca sigur o s-o gasesti...

@bebelusha2001:

1. mufa de la cablul de care ziceam este identica cu cea de la casti, daca aia de casti nu intra perfect, vorbim de alte mufe....

2. cand am scris de casti nu apucasem sa citesc de meniul "Aux" care apare la tine (am uitat sa il caut la mine :-' )

3. daca ne vedem Joi la Sala Poliv, eu aduc cablul si tu aduci GTC-ul de 2.0 si IPod-ul :D

@j3d1.kn1ght

1. da! mare pierdere... :(

2. daca ma aperi tu de mufa aia, nu mai imi este frica...

ca tare ma speriasem sa nu iasa un baubau pe acolo,

dar daca zici tu ca e o intrare.... :hi:

3. cred ca joci la cacealma, asa ca te astept cu un scan :huh:

4. and after all, NU MAI DA QUOTE LA TOT MESAJUL,

ca poate te vede vr'un Super Mod si o incurci :rtfm:

se face ..dc veniti joi, sa mi ziceti, ca eu asa de una singura nu vin, ca mi e rusine :wub:

@botosu

singurul lucru interesant pe care as putea sa-l astept de la tine ar fi sa pui mana sa te uiti daca ai AUX in meniuri sau nu....restul comentariilor nu merita replica!

@bebelusha2001:

Cand terminam cu sedintele foto, ne spui si noua daca ai incercat cu cablul jack - jack si daca a mers ???

cumparat cablu jack - jack de la muzica, conectat ipod la mufa cu pricina , ascultat muzica de la ipod...sunet ok...nu m-a dat pe spate , dar merge .

insa eu am vazut ca normal ipodul s-ar conecta nu prin mufa lui de la casti , si prin alta iesire si anume cea in care normal il alimentezi ( care arata a mufa usb). In acest fel el se conecteaza la cd ul masinii, urmand ca meniul sa l schimbi de acolo, si nu din ipod. Deci astfel de cablu m-ar interesa pe mine...probabil ca si sunetul ar fi altfel.

Dar oricum merge, mufa functioneaza, piesele ruleaza , etc etc ..deci multumesc fanilor care m-au sustinut in gasirea unei solutii :drinks:

... pai atunci sa redeschidem sesiunea de sedinte foto....

asteptam poze cu mufa in care crezi ca poti conecta iPod-ul la "cd ul masinii" :P

Chiar daca GEDAI asta mic nu se asteapta la nimic bun de la mine,

sper ca v-am mai usurat viata cu uploadul de poze:

esti un minunat...insa "GEDAI asta mic" este o formulare un pic nepotrivita...zic eu...mai reflecteaza asupra problemei daca vrei sa te pastrezi virgin!

revenind la scopul initial al acestui topic...am aflat de la un dealer ca intr-adevar exista un model nou de radioCD produs de pe la sfarsitul lui 2006 incoace, caracterizat prin 9 butoane pt posturile radio pe consola, care are si intrare de AUX;

se pare insa ca doar la GTC-uri au incadrat acea mufa in sasiu, restul trebuie sa se descurce singuri sau sa apeleze la un service pt atasarea unei mufe jack legata la intrarea radioCD-ului;

in ceea ce priveste pretul acestui nou model, el este cat se poate de nesimtzit: 3000 RON iar varianta schimb nu este acceptata;

bine mai GEDAI asta mic... o sa caut o oglinda....

bine mai GEDAI asta mic... o sa caut o oglinda....

tu vrei neaparat sa vii insotit de parinti la Polivalenta?

...si nu mai incerca sa fii haios ca nu esti deloc talentat la acest capitol...mai bine pune mana si mai programeaza niste butoane!

Ne revedem peste 14 zile cand expira BAN-ul, poate te linistesti pana atunci.

Forta fie cu tine.

...

am aflat de la un dealer ca intr-adevar exista un model nou de radioCD produs de pe la sfarsitul lui 2006 incoace, caracterizat prin 9 butoane pt posturile radio pe consola, care are si intrare de AUX;

se pare insa ca doar la GTC-uri au incadrat acea mufa in sasiu, restul trebuie sa se descurce singuri sau sa apeleze la un service pt atasarea unei mufe jack legata la intrarea radioCD-ului;

Mare mincinos esti :punish:

Uite inca un GTC d'asta cu 2 usi de rezerva (ca al meu):

http://www.astraclub.ro/index.php?showtopic=4791

Ce chestie ciudata, are CD30 MP3 model cu 9 butoane, are masina in 5 usi si culmea are si mufa "incadrata in sasiu"

citisem si eu post ul , chiar m-am mirat , mai ales ca eu lucrez cu astre pe la munca, si am de astea noi cu "2 usi de rezerva", si fiind model 2007, toate au consola aia noua cu 9 butoane, dar nici una nu are mufa resepctiva :o strange..