• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
j3d1.kn1ght

Conectare device audio extern la radio/CDmp3/dvd/nav...

128 posts in this topic

am scos locul de depozitere de sub cotiera si am gasit o mufa cu 3 conectori si vreau sa stiu daca este de la aux sau de la altceva.

asa se scoate

gxQXkgS.jpg gxQXufr.jpg

se trage putin mai tare in sus

Pq1wDkOr.jpg

si asta am gasit in interior

Pq1wDOK9.jpg Pq1wDTJr.jpg gxQXQHJ.jpg

poate un coleg cu aux se uita si la el si ne spune daca este la fel

Edited by Botosu

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

gata am gasit.

asta este mufa.

gxRA74r.jpg Pq1xFbwr.jpg

Pq1xCMmJ.jpg Pq1xFn_9.jpg

acum sa vedem daca merge.

@06-VXO ce model de cas ai? ai in meniul casului si AUX IN?

mufa aia e pentru modulul din spate de Entertainment si mai mult ca sigur ce ai tu acolo este iesire audio, nu intrare... Cum spune si botosu', daca nu ai LINE IN in menu, te chinui degeaba

@botosu : Am cd30 MP3 cu 9 butoane.

Aux am citit ca se pote activa cu tech(sper), nu am in meniu AUX

@gabib77. nu cred ca ete pentru twin audio deoarece acesta are 2 iesiri+control de volum++++ si nu cred ce se pot face toate doar pe 3 fire.

tis-ul 2000 asa a spus AUX OUT.

Edited by 06-VXO

eu am reusit intr-un final glorios sa imi pun un mp3 pe masina fara sa renunt la casul masinii cu ajutorul unei mufe... 130 lei... Mentionez ca am CD 30, dar nu mp 3. Nu am mufa de

Pq2uzUqr.jpg

auxiliar sub cotiera, insa, am inteles de la cel care l-a montat ca s-ar putea casul sa aiba iesire auxiliara, dar sa nu fie legata. urmeaza sa incercam pinii aia care sunt lipsa pe mufa masinii, dar ii am pe mufa care am cumparat-o.

Am ales varianta cu mufa, pt a nu pierde ecranele ascunse.. si merge.

In rest .... toate cele bune.

Nu am inteles deloc ce mufa, unde ai legat-o si cum ai montat-o pentru CD30. Poti sa detaliezi te rog?

Ce am facut eu, este cam "tiganesc", dar nu imi placea cum se auzea cel din fabrica si nu vroiam sa pierd ecranele ascunse (desfintand cd30). Asa cum am spus si mai sus, am cumparat o mufa din targ vitan(mufa care are 3 capete(mufe)unul care se duce in noul mp3(sony), inca una care se conecteaza la mufa masinii (asta e la fel de mare ca cea a masinii, doar ca este tata. tot prin ea se face si legatura intre mufa masinii si sony)si inca una care intra in CD30(ultimul capat al mufei fiiind exact ca cel al masinii)). Rezultatul este ca masina acum are mp3 sony (in torpedo) si casetofonul ei (CD30) in locul unde era. Daca nu m-am facut inteles, revin cu poze de la casetofoane, ca este cam complicat sa pozez mufele, pt ca este un snop de 5 cm diametru:P. Numai bine.

@gabib77. nu cred ca ete pentru twin audio deoarece acesta are 2 iesiri+control de volum++++ si nu cred ce se pot face toate doar pe 3 fire.

tis-ul 2000 asa a spus AUX OUT.

eu zic ca ne lamurim usor... comparam culorile firelor :-'

PS:

nici nu mai are rost :D

m-am uitat in TIS, conectorul pt TWA are un teanc de fire :lol2dm:

am dat ieri buretelul de pe fire la o parte si confirm culoarea firelor data de TIS.

sunt de aux IN. :yahoo:

eu tot nu am ajuns sa scot plasticul ala :(

cauta-l pe maiandrei sau chiar pe mihai si poate ii convingi sa se joace cu TECH2-ul la CD30 MP3 ;)

Am vorbit cu maiandrei si a spus ca se poate.

Acum tre' sa pot si eu (nu mai am ITP, asigurare).

@b28ura: De unde din targ ai luat mufa? Cu ce playere aftermarket e compatibila mufa respectiva(as cauta unul mai mic sa pot sa-l ascund pe undeva, nu ma satisface ideea de a-l monta in torpedou)?

Merci

@06-VXO, am facut un drum mai lung in w..d si pt ca ma cam plictiseam singur in masina pe autostrada, m-am apucat sa demontez plasticul dintre scaune.

am si eu mufa acolo :yahoo:

in w..d asta o sa fiu la marea gratareala impreuna cu maiandrei, mikki si vestitul Tech2 .... cred ca luni avem un raspuns clar: merge sau nu merge :clapping5jp:

hai ca m-ati facut curios, o sa demontez si eu... slabe sanse avand in vedere ce pini am in spatele CD30 MP3 (l-am dat jos de curand de multe ori si nu am vazut nimic acolo de genul asta), si ca am TWIN Audio pe spate, dar o sa incerc si eu ;)

@ claudiu ______ Cum intri in targ pe la poarta 1 faci stanga, pe margine(pe langa gard) si pe la jumatate este un magazin cu alarme, boxe, casetofoane.... Mufa este compatibila cam cu orice casetofon, si oricum daca nu este compatibila, iti taie firele de pe mufa si nu de pe instalatia masinii si nu cred ca te deranjeaza foarte tare. Bafta.

Edited by B 28 URA