• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
wizake

Curatare de frunze cazute

17 posts in this topic

Acum am alta "problema". A venit toamna, si "shobolanul" meu sta intr-o parcare sub niste copaci. Azi am gasit-o aproape acoperita in intregime de frunze. A si plouat. Am avut o dilema. Cu ce le dau jos? Din pacate, masina nu era prea curata, si cu frunzele astea cazute pe ea, e plina de apa si praf (practic noroi)

Momentan, le-am dat jos cu manutza :D Dar trebuie sa existe si alta solutie. Nu vreau sa zgarii vopseaua din cauza prafului cu care e acoperita. Ma gandeam la o perie, sau ceva asemanator.. dar de care?

Voi ce folositi?

Bineinteles, o solutie ar fi sa o duc la o spalatorie... Dar nici nu o poti spala in fiecare zi, nu?

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

mari probleme ai , banui ca te plictisesti , da-o naibii e o bucata de fier doar nu vrei sa iei cu mana frunza de frunza , da cu o perie si gata

dupa 1 an iti trece si chiar nu te va mai interesa cu ce cureti frunzele de pe ea

Edited by liberlamare

sincer.. chiar ma plictisesc :D stiu ca asa o sa fac doar acum la inceput... tu nu faceai la fel la prima masina?

sincer.. chiar ma plictisesc :D stiu ca asa o sa fac doar acum la inceput... tu nu faceai la fel la prima masina?

si la asta inca mai fac , dar chiar sa curat frunzele nu , o mai spal din cand in cand numai ca mi-e lene , iar de interior se ocupa nevasta , pentru mine asta e prima masina personala , cealalta e pentru servici desi de noua am luat-o eu , am avut grikja initial de ea asa cum faci cu orice lucru nou, apoi iti piere interesul si vezi ca si murdara merge la fel de bine ca si curata

PS

miine o spal cu aparatul cu presiune cumparat de la metro

Edited by liberlamare

Momentan, le-am dat jos cu manutza :D Dar trebuie sa existe si alta solutie.

da exista fa-ti o prietena ;)

da exista fa-ti o prietena ;)

da sunt frunze multe trebe un stol de prietene :up:

mdeah.. radeti de mine. daca ati sti ce frustrant e sa ai masina in parcare si sa nu poti sa o conduci... normal ca imi gasesc de lucru. arata nashpa acoperita toata de frunza.. nu pot sa o las asa. sunt convins ca dupa ceva timp nu o sa ma mai intereseze atat de mult dar deocamdata imi gasesc motive sa o bibilesc

P.S. si da, am prietena :P

liberlamare zicea ceva mai sus de un aparat de curatat sub presiune

mda.. dar nu cred ca am cum sa trag un prelungitor de la bloc pana in parcare ca sa functioneze asa ceva. e cam departe. si nici nu prea pot aduce masina mai aproape.

probabil am "probleme" mari :D o sa sterg frunzele de pe parbriz doar... oricum nu prea are rost. in 5 minute e acoperita iar.

mdeah.. radeti de mine. daca ati sti ce frustrant e sa ai masina in parcare si sa nu poti sa o conduci... normal ca imi gasesc de lucru. arata nashpa acoperita toata de frunza.. nu pot sa o las asa. sunt convins ca dupa ceva timp nu o sa ma mai intereseze atat de mult dar deocamdata imi gasesc motive sa o bibilesc

P.S. si da, am prietena :P

atunci chiar ca bine faci, dupa ce vei lua carnetul si vei umbla cu ea vei uita de frunze :up:

Cumpara-ti prelata, daca nu cu manuta :) , sau daca funzele nu sunt ude poti folosi o perie moale

Bafta

in nici un caz prelata :o ... se matuieste :-'

daca te plictisesti foarte tare de citit la legislatie, poti sa iei cu manuta frunza cu frunza :D

mai exista niste spray-uri cu aer comprimat... da nu stiu cat te va costa distractia :P

(evident nu sunt facute pt a curata masina de frunze, dar... )

ok, imi dau seama ca e cam stupida intrebarea mea :P

oricum, nu mai am de citit legislatie, ca am scapat. sunt sofer! :drinks::yahoo::yahoo:

am scapat. sunt sofer! :drinks::yahoo::yahoo:

felicitari :beerchug: , acum la cules frunze ca nu o sa mai ai timp :clapping5jp:

Bine pt tine io acuma mai citesc legislatia si mai curat masina in parcare dar nu pt mult timp sper