• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
alllexandru

Ce tuning ai facut/vrei la ASTRA ta?

175 posts in this topic

pana acum desi nu intra in categoria tuning reconditionare motor, tacheti, segmenti, ca si tuning am luat setul original de pragiri de la modelul GSI, urmeaza a fi montate momentam am cateva poze cu ele montate asa provizoriu sa vad cum arata si ceva ce am facut eu cu manutele mele. difuzore montate pe fetele de usi, las pozele sa vormeasca de la sine, plus grila fata modificata de la grila cu emblema modelul pana in 95parca la grila fara sigla, tot de mine facuta

pana acum desi nu intra in categoria tuning reconditionare motor, tacheti, segmenti, ca si tuning am luat setul original de pragiri de la modelul GSI, urmeaza a fi montate momentam am cateva poze cu ele montate asa provizoriu sa vad cum arata si ceva ce am facut eu cu manutele mele. difuzore montate pe fetele de usi, las pozele sa vormeasca de la sine, plus grila fata modificata de la grila cu emblema modelul pana in 95parca la grila fara sigla, tot de mine facuta

post-11018-124791335734_thumb.jpg

post-11018-12479133624_thumb.jpg

post-11018-124791337353_thumb.jpg

post-11018-124791337927_thumb.jpg

post-11018-124791338472_thumb.jpg

post-11018-124791342436_thumb.jpg

post-11018-124791343864_thumb.jpg

post-11018-124791344603_thumb.jpg

post-11018-124791345267_thumb.jpg

Edited by andy_bulett

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Salutare...am si eu o intrebare:

as dori sa imi pun niste benzi cu leduri (gen faruri de audi), dar am inteles k pur si simplu se lipesc pe far? Nu se pot lipi re dinauntru? Opel astra G

Salut...ma gandeam sa imi colantez partial masina :D nu de alta dar...am busit-o pe aripa dreapta spate si culoarea asta sigur nu mai imi iese la fel daca o vopsesc :D

nu prea ma pricep dar am facut o modificare,nu prea reusita in paint,cam asa as vrea sa o colantez...post-30118-013641300 1323595179_thumb.jpg

ce parere aveti?gentile....desigur vopsite :D sunt din tabla

Salutare,

Parerea mea ar fi ca daca ai posibilitatea...vopseste-o ..cel mai bine.

My advice...eu unul am capota si plafonul colantat de cand am luat-o, si sincer abia astept sa termin cu reparatiile mai importante la ea si sa o vopsesc,in special capota.Nu de alta dar deja de la colantat ,la marginea colantarii deja incepe sa o manance rugina de la apa. Abia astept sa dau colantul jos si sa o pun la punct, vopsita capota in special..si bine-nteles badboy-ul :)) , acum sa vad pe cine gasesc sa imi modifice capota.

On 25.01.2006 at 20:12, alllexandru said:

Ce tuning aveti pe masina sau ce planuri aveti in acest sens...

Salut!!! Am o astra H si as vrea sa imi pun xenoane, trebuie ceva schimbat la instalatia electrica?? as vrea sa imi iau faruri angel eyes??? ce modificari trebuiesc facute???

Salut!

Ai varianta cu chinezarii pe care le gasesti peste tot, dar sunt sanse mari sa ramai fara talon plus alte bucurii, sau sa cauti in dezmembrari instalatia completa plus farurile cu xenon care s'au montat pe original la variantele cu xenon de fabrica.

2 hours ago, ice4you said:

Pai nu e problema ca o sa ma ducsa fac raru din nou, dar as vrea sa stiu daca trebuie ceva scimbat la instalatia electrica???

5 hours ago, ice4you said:

... cauti in dezmembrari instalatia completa

La unii care or sa iti puna niste chinezarii or sa fie de parere ca e ok asa cum e ... merge si asa ... mai greu o sa fie cand se inching balasturile alea.

5 hours ago, Bogdan 92 DYN said:

Pai nu e problema ca o sa ma ducsa fac raru din nou, dar as vrea sa stiu daca trebuie ceva scimbat la instalatia electrica???

Ca sa omologhezi la RAR asa ceva ai nevoie de far cu lupa, spalator far si reglarea automata a inaltimii becurilor. Altfel nu se omologheaza. De modificat la instalatie cred ca doar mufele trebuie schimbate.

Salutare, pentru Z16SE de 84 caluti a reusit cineva o marire de putere si daca da, cum si unde, intreb deoarece am de gand sa modific motorul sau sa montez un 22let pe caroseria de G pt ca arata prea frumos. Ori ce idee este bine venita si poate va fi si pusa in practica(lucrez in cadrul unui service si teoretic orice este posibil) astept pareri si sfaturii. O seara buna.