• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
alllexandru

Ce tuning ai facut/vrei la ASTRA ta?

175 posts in this topic

Incercati si

www.mtk-tuning.com

Apropos de tuning.

Anul trecut am vorbit cu cineva de la FX Automotive, la Geneva...mi-au spus ca pentru Astra GTC (deci si H, in general) or sa apara angel-eyes, probabil anul acesta...can't wait!!!!!!!!!!!! :shock:

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Ati uitat de cei mai importanti (alaturi de Steinmetz): www.irmscher.de.

Si mai este www.rieger-tuning.de

:) ..rieger nu l-am pus pentru ca este destul de greu sa umbli pe site-ul lor

pana sa ajungem noi in strainatate... poate ar fi mai interesant sa vedem daca exista firme pe la noi care fac /au elemente de tuning pentru Astra H... hmmm desi ar fi cam greu sa facem asta fara sa facem reclama ...

In limita bunului simt in care sa zici ca acolo are componente tuning pentru Astra, sau am gasit dincolo asa ceva la preul asta nu e nici o problema.

Doar asta e scopul acestui topic.

pana sa ajungem noi in strainatate... poate ar fi mai interesant sa vedem daca exista firme pe la noi care fac /au elemente de tuning pentru Astra H... hmmm desi ar fi cam greu sa facem asta fara sa facem reclama ...

www.pitstoptuning.ro

Mi-am cumparat eu acele placute de la dealer.

Sunt din aluminiu, destul de subtiri, se lipesc de praguri (au scotch pe spate) si se gasesc numai pentru pragurile din fata. Au costat 20euro bucata (cu tot cu TVA). Mai vazusem la cineva pe alt forum care vindea aceste produse (nu originale) si avea pentru toate 4 usile. Link-ul este http://www.auto-accesorii.ro/ . Nu le-am vazut si nu stiu cat de bune sunt. Cele originale arata bine dar parca nu merita banii astia.

PS. Jenti de aluminiu ma intereseaza si pe mine. :D

Sal,

Am intrebat si eu la Erebus despre acele placute si costa 1 milion si ceva una. De unde le-ai luat ?

Daca citeste cineva ce are GTC Cosmo, ce scrie pe ele, tot Astra ? Sau GTC?

Tot Astra scrie. Nu cred ca sunt modele pe care sa scrie GTC.

Daca iti iei de la Irmscher, o sa scrie pe ele Irmscher :D

Sal,

Am intrebat si eu la Erebus despre acele placute si costa 1 milion si ceva una. De unde le-ai luat ?

Daca citeste cineva ce are GTC Cosmo, ce scrie pe ele, tot Astra ? Sau GTC?

Scrie ASTRA si sunt luate de la dealer-ul Opel din Bacau - Gesara.

Au costat 20 euro cu tot cu tva (730.000) bucata. A durat cam 3 saptamani pana au venit din momentul in care le-am dat eu comanda.

nu mai dati reply la post-urile dinainte...este greu de urmarit ce scrieti

Filtru de aer la 1.7 CDTI :

17cdticufiltru4pd.th.jpg

Banuiesc ca este K&N, problema este ca aceste filtre iti maresc puterea este adevarat aducand mai mult aer la motor, dar trebuie mare atentie unde sunt montate sau aduse prize de aer langa filtru, deoarece ideal ar fi sa traga aer cat mai rece, daca sunt puse langa motor si vor trage aer cald de la motor, puterea in loc sa creasca va scadea...

Cine e posesorul?Se simte vreo diferenta?Intreb pentru ca din cate stiu eu nu prea este util un astfel de filtru la motoarele diesel.