• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
R3deemer

Astra G vs Golf 4

8 posts in this topic

La o liniuta, opel astra G 1.8 16v 125cp 2002 poate lua un Golf 4 1.9 TDI 116 CP 2002 ??

Se observa diferenta la nr d caluti, astra fiind in avantaj, dar se stie ca Golf-ul are cuplul mai mare.Oare cuplul mai mare si reputatia Golf-ului ca masina "nervoasa" aduce victoria acestuia?

Dar la viteza maxima cine ar fi fruntas? :clapping5jp:

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Cam crancena batalia... :'>

Astra G, clar ... depinde si cine le conduce! :lol2dm::lol2dm:

La fel cu zice si mishwall, depinde cine il conduce dar eu cred ca astra face golful la liniuta, insa la viteza maxima cred ca golful iese castigator. Ar fi interesanta o intrecere.

Va zic eu ca bate astra si pe 402 metri si pe viteza maxima. Dar cu un consum mult mai mare de combustibil comparativ cu omologul golf :)

increcam si vedem....R3deemer tu ai un astra g de 125 de caluti mai cauta un golf si fi sigur ca o sa gasesti si incercati.....daca tecrezi in stare....pt ca , dupa cum s-a zis mai sus....tine in parte side sofer nu doar de masina.....eu unu merg pe mana astrei....la liniuta....... :drinks:

Nu uita-ti ca Golfurile alea PDTDI de 116 cai mai au si sase trepte, totusi inclin sa cred ca Astra bate doar la viteza maxima spun asta deoarece am avut vectra b de 125 cai si am mers cu ea 220.

degeaba are 6 trepte. treptele lui sunt mult mai scurte. Cu astra g 1.8 il faci fara probleme ;) tu tine-o la turatia buna si e gata :))