Sign in to follow this  
Followers 0
marius111976

Astra Caravan Pareri

7 posts in this topic

Vreau sa-mi schimb masina si am gasit un opel astra caravan din 2000 motor 2000 16v 160000 km ,transmisie pe lant, A C , geamuri electrice fata ,faruri electrice ,2 airberguri.Ultimul pret cerut este de 6500 E . Ce parere aveti? O alta varianta ar mai fi un logan laureat 1,6 din 2004 cu 19000km la pret de 5900 E

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

cu siguranta opelul. eu am un caravan aproape ca al tau tot din 2000 si de un an si ceva nu am bagat decat consumabile in el. Masina are 170k acum si am facut cu ea 19000km. Iti garantez ca un logan la 160k nu o sa se comporte la fel.

In nici un caz LOGAN, asta daca nu ai prea multi bani si vrei sa-i arunci pe fereastra.

Eu am avut inainte un megane 1 si ma rupsese ca si cost de intretinere, iar cei de la Dacia au aceeasi tactica ca si renault-ul si in general masinile franceze, adica masini ieftine si consumabile scumpe.

Inainte sa ma hotarasc la astra classic am tot auzit ca e intretinerea destul de ieftina, si vazand chiar si pe taxi o gramada, am intrebat 2 taximetristi cat de multumiti sunt de ea d.p.d.v. al intretinerii si amandoi mi-au spus acelasi lucru ca este mult mai ieftina decat logan.

Bafta multa in alegere!!!

P.S. Orice ai lua sa testezi inainte.

Parerea mea e ca loganul va fi ceva mai rentabil ca pret/km (100 si ceva de mii de km in minus....) dar opelul mult mai bun la satisfactie/km;alegerea e a ta,dupa buget

Edited by 1.7dti_edition2000

Cam vechi Opelul. Daca tii masina 2 sau 3 ani ia Opelul ( asta daca nu gasesti unul mai tinar in aceeasi bani ). Nu vei pierde

mult - cam 1000 EUR. Daca nu ai de gind sa schimbi masina ia Loganul. Vei fi mai sigur pe investitia facuta.

Daca vrei sa vinzi Loganul va fi cam greu.

fa ce vrei......da vezi ca se rastoarna :punish:

glumesc ...eu am caravan din 2003 de 1.7 si nu ma cant ...dar nu iti lua logan ca trebuie sa mergi sa iti repare rugina din contraaripa spate daca e pana in 2006....nu is rau da asta e ...consumabile scumpe la francezi ......succes

daca tabla e ok, eu as alege opelul ( poate in 8 ani o fi aparut ceva rugina pe ici pe colo, sau, mai rau....sa nu fi fost bushita si reparata nasol... ).

restul se face mai usor - motor, cutie, suspensii, etcetctetc.