Sign in to follow this  
Followers 0
elipsa13

Diferente Caravan/5 Usi (greutate Consum..)

4 posts in this topic

Salut , sunt nou pe forum si am citit eu cat am citit dar mam hotarat sa pun si eu o intrebare.. mam hotarat sa iau un opel astra H motor 1.4 benzina SH. Problema este ca eu as dori 5 usi (clasicul) dar as avea unerori nevoie de mai mult spatiu in porpagaj. Intrebarea mea este daca exista vreo diferenta de greutate eventual de consum intre caravan si 5 usi. Sunt curios ptr ca la un motor mic cum e 1.4 greutatea conteaza destul de mult deasta ma gandeam ca ar fi consumul mai mare. merci mult .

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

daca iti iei SH ia caravan cu motor de 1.6, pentru ca nu cred ca e asa mare diferenta de bani insa de spatiu e semnificativa.

Edited by kata_uli

daca iti iei SH ia caravan cu motor de 1.6, pentru ca nu cred ca e asa mare diferenta de bani insa de spatiu e semnificativa.

Cum adik , vrei sa zici ca caravan de 1.6 e mai mare decat caravan de 1.4 (ca spatiu)? ? NU prea cred...

Se refera la faptul ca intre H si Caravan este o diferenta semnificativa de spatiu ... Si te sfatuieste sa iti iei 1.6 la Caravan ca sa poti pleca de pe loc :lol2dm: (din punctul al lui @kata_uli), desi motorul de 1.4 (posesor :pardon: ) se descurca bine pe H-ul meu. Depinde si ce doresti de la masina si ce stil de conducere adoptezi. Pentru un stil sportiv, orienteaza-te la un 1.8 :lol2dm: :lol2dm: glumeam ... Succes in alegere!