• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
ice4you

"Dude" de pe forumuri adunate !

24 posts in this topic

Ptr ca am vazut o gramada de dude pe aici si nu numai, am deschis acest topic in care puteti sa citati diverse ideei care vi s-au parut dude amuzante, fie ca sunt de pe astraclub.ro fie ca sunt de pe alte forumuri !

Va atrag atentia ca acest topic se doreste un pamflet, in care putem sa aparem oricare dintre noi si va rog mult sa nu iscati flame inutil si fara logica. Se merge pe ideea "Nu te supara frate", cine face scandal ptr o nominalizare banala si nu are puterea sa accepte ca a gresit sau ca a scos o duda se alege cu avertisment, suspendare sau chiar ban ! Rolul acestui topic este sa facem haz de necaz, nu sa ne certam ca si chiorii !

Postati sa ne distram ...

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

pe forumul daciaclub, referitor la rechemarea in service a loganurilor pe motiv de rugina:

eu cred ca nu e nimic grav, am logan din 2006 si nu m-a chemat cu el. rugina nu a aparut ,s-a vandut prea bine si trebuia sa ii faca putina reclama negativa
Reclama negativa?

Eu zic ca asta e "reclama pozitiva".

Nu de mult auzeam romanii vorbind ca cutare firma a chemat in service nu stiu cite masini bla, bla... da' aia e firma dom'le... Acu' si Dacia e firma dom'le...

pe alt forum, acelasi subiect:

rechemarea e ceva normal si arata respect fata de client

club dacia 1310 :

"salutare, am o problema , pocneste ceva sub masina in dreptul pedalierului, se intampla la frane mai bruste, cand trag mai mult de volan (de obicei in parcare) , de auzit nu se aude cine stie ce dar ceea ce ma ingrijoreaza este faptu' ca se simte la picioare...

precizez ca problema a aparut dupa ce i-am dat cuiva sa conduca si cand a schimbat din a 1-a in a 2-a a apasat pe schimbator, a fortat, si a intrat in marche-arriere"

Si piesa de rezistenta vine tot dupa dacia club:

URSUS scrie :

"salut,

Cum ar arata un set de capace metalice nichelate, facute acasa?

aveti idei? forma, sistem de prindere, material....

Am de gand sa-mi trag un set d-asta, facut din tabla de aluminiu ambutisata, cu fante de aerisire, poate cu ceva aplici din plastic, o sigla "DACIA" pe centru,ceva sa mearga pe janta canada si celelalte modele, vopsite cu nichel spray, ce ziceti? Am ceva sanse sa scot ceva frumos, sau.....

Astept impresii, mersi. "

Si impresiile colegilor de forum:

vis a vis scrie:

"Pai poti vorbi cu niste tigani-spoitori sa-ti faca niste capace d-astea... si le poti lua si acasa ca sa nu ti le fure si sa le poti folosi la acoperitul vreunei oale. Asa impusti doi iepuri deodata."

1300 racing scrie:

"tu esti ceva caldarar iti imaginezi cum va arata batuta din ciocan eu zic ca nu are rost "

Pana la urma omu termina capacele:

post-5968-1200659171_thumb.jpg

post-5968-1200659351_thumb.jpg

Edited by hotshoted

=))=))

Astia cu Dacia sunt tata lor in ce priveste tuning-ul si nu numai :D

Si da ... in ce priveste chematul in service ptr a 4 oara a aceluiasi model, nu te face decat sa te gandesti ... Dacia tot Dacia ... asta da respect.

===========================================

Ce am sa postez in continuare este real, nu este nici facatura si nici banc, provine de pe forumul xtrempc.ro, personajul era un pustan de vreo 16 ani care locuia in USA. Acest post, care defapt era un topic deschis de el, nu este unicat, insa a fost cel mai tare ... de aceea l-am si pastrat.

acum 4 miunute am intrat in casa de la fotbal si m-a ciupit de cot, o albina sau viespie, kktul de cipitura creste repede, am dat viespia jos de mine cu apa si am pus un ice pack din congelator pe cot si am pus 2 cutite in frigider ca sa se raceasca. Problema e ca chestia aea e tot in bucatarie, Acum m-am facut etans in camera. Chestia aea doare rau

cum ma duc sa schimb ice packul? ca sa nu ma mai ciupa. Cum o dau afara. Nu amSPRAY de muste si **** dasta

AJutor

Asta nu e topic fake sau LAME, e a adevarat

AJUTOR, ma doare

Sunt singur acasa, mama se intoarce peste 4 ore si la 911 nu pot sa sun

Ce sa fac AJUTOR PLS

aea nu a murit

o sa o tai cu cutitul daca o prind si sta

altceva acum ma mananca ca draq

nu sunt alergic, a venit mama acasa mai devreme, thank God. Acum doar viespia mai bantuie prin casa.

Ii dau una cu racheta de tenis crapa. Mama pleaca in 5 minute asa ca va fi numai intre mine si viespie. Sau cu bata de baseball. Ce sa-i faca ca si cu gheata acum ma mananca. Dar, am omorat-o cu mingea de fotbal american (singura arma la indemna) si i-am dat una cu varful in cap, am turtit-o, statea jos de masa, abea zbura,

apoi am pus-o in WC si triumfator am tras apa.

Victory

m-am inchis in camera, si am bagat cancer research, ca sa o bata vantul de la fanul laptopului in caz de venea. Acum e moarta.

E bine sa pun pasta de dinti pe ciupitura? m-am razbunat, pasta de dinti & gheata au rezolvat problema, nu mananca, nu s-a umflat.

.... la inceput am zis si noi ca este o gluma ... insa el vorbea cat se poate de serios ... =))

============================================================================

Ma bucur ca ideea a prins si va rog postati in continuare ! ;)

.....

OK!

... pt a inlatura posibilitatea de a mai crea stari conflictuale, zic sa modificam putin regula si sa postam

DOAR citate de pe alte forumuri!

daca se ajunge iar la scandal o sa prefer sa il inchid de tot :(

Despre ... mersul serpuit =))

Am si eu o intrebare:

Nu imi place sa merg cu masina drept, ci usor serpuit.

Asta imi da o senzatie placuta. In plus, daca merg serpuit, cind virez de multe ori se intimpla sa am volanul usor cotit spre directia dorita, si atunci economisesc miscare, imi este mult mai comod si mai usor sa virez.

Miscarea de serpuire este usoara - ca pestele in apa, ceea ce imi face stilul de condus mai flexibil si mai fluid, in orice moment sint pregatit pentru orice manevra - keeps me on my toes.

Acest stil de condus mai are avantajul ca creeaza spatiu in jurul meu, conduc mai aerisit si mai relaxat, am spatiu de manevra.

Intrebarea mea este daca acest stil de mers serpuit, ca pestele in apa, dauneaza cu ceva masinii. Oare se uzeaza mai mult? Si daca se uzeaza mai mult, in cit timp voi avea probleme?

Este ceva ce se repara usor?

Am vorbit cu mecanicul meu (Nea Popicu, pentru cine il cunoaste) si mi-a spus sa nu fac asa, dar n-a putut sa-mi argumenteze. Eu cred in continuare ca ar putea fi ok.

Deci nea'popicu zice ca nu e bine da nu stie de ce :lol2dm:

Niste replici la acest subiect tot de pe acolo ...

E foarte bun mersul serpuit! In Germania si Franta chiar nu se mai construiesc autostrazi in linie dreapta, cresterea distantei parcurse astfel si aconsumului fiind compensate insa cu varf si indesat de scaderea frecarii cu aerul si turbulentelor create, care propulseaza masina in directia dorita scazand consumul. Am vorbit cu un mecanic specializat in masini ale grupului VAG cu motoare de 1.9 L TDI si mi-a spus ca in ultimul timp concernul fabrica masinile cu un joc usor la coloana de directie - realizat foarte simplu prin strangerea incompleta a unor suruburi M12, nu stiu pe unde. A... si ma zicea tipul asta ca el recomanda dezactivarea airbagurilor din UCH ca masura preventiva la soferiio care conduc serpuit. Mie unul nu-mi place. am incercat o singura data sa conduc asa de la Arad la Deva si cand am ajuns in Deva (pentru cine cunoaste drumul) se facuse o coloana de idioti dupa mine care dadeau flashuri ca taranii. Am oprit sa ma pis la McDonalds si sa beau un brifcor de la dozator si cand am iesit in parcare am gasit Loganul zgariat cu cheia "M..e Boule", si stergatoarele date peste cap...
Hmm. Ma intrebam de ce in Solenza imi curge apa pe picioare la un viraj mai brusc. Ai dreptate, dupa multa vreme de serpuit, nu mai curge nici un pic de apa! Si nu mai ies nici aburi din sistemul de ventilatie! Deci probabil se scurge pe undeva - nu stiam ca are si scurgeri.

Deci serpuitul ii face bine!

Cu prima ocazie am sa incerc sa serpuiesc mai brusc, adica sa merg in zig-zag. Poate ca are un efect mai accentuat.

=))

Va recomand din suflet sa cititi acest topic cu si despre ... mersul serpuit , sau zigzagat ptr ca nu sunt foarte hotarati care este termenul corect sau daca exista vreo diferenta, desi s-au adunat deja 5 pagini pe acest subiect de interes :D

o problema, intradevar spinoasa:

http://forum.computergames.ro/7-generalita...espartirea.html

Cand un baiat si o fata incheie o relatie, trebuiesc inapoiate cadourile? Ce parere aveti? Mie mi se pare normal, din momentul in care ai investit timp, bani si sentimente in acea relatie macar partea financiara sa ti-o recuperezi ca sa nu iesi cu totul in pierdere.
Moxo ce te faci daca fata era virgina si tu ai rezolvat-o? Ii dai virginitatea inapoi ?
Cum de ce? Ptr. ca am suferit si o pierdere financiara, pe langa una emotionala!

Deci...facusem mai demult un calcul cam cat investisem in ea, in cadouri si alte cheltuieli adiacente:

-o adaptor bluetooth ptr computer 30RON

-un ursulet de plus 20RON

-un film pe DVD 30RON

-o carte 30 RON

-o pereche de chiloti 10RON

-facut cinste cam o data la 2 sapt cu un suc, sau altceva -cam 5Ron*20 de ori=100RON

-un avort -100RON(pe asta nu am inteles de ce a trebuit sa-l platesc eu...dar in fine...nu am zis nimic ptr. ca o apucasera istericalele)

-cateva zeci de prezervative-50 RON

-scos o data la pizza impreuna cu niste prietene de ale ei -40RON

-cumparat ciocolata, suc si alte de-ale gurii cand venea la mine acasa(5RON*50=250RON)

Hai sa zicem cu alte chestii de care nu imi aduc aminte ca se ridica totul pe la 700-800RON ptr. un an de relatie.

Ea in schimb mi-a dat un medalion, un mouse de computer, niste chestii aromatice si alte cateva maruntisuri care se ridica la maxim 30RON si nu prea mi-au folosit la nimic.

Dupa aceste cheltuieli m-am ales cu sex cam de 2-3 ori pe sapt. si o felatie pe sapt(adica cu totul am obtinut in medie 150 de partide de sex si vreo 70 de felatii). In general am iesit mai ieftin cu aceasta prietena decat daca ma duceam la curve de pilda, deci hai sa zicem investitia nu a fost chiar asa de rea.

Dar dupa ce am aflat ca m-a inselat, m-am gandit sa iau si celelalte chestii pe care i le-am dat(ursuletul, cartea, DVD-ul,etc.) ptr. ca valoreaza mai mult si sunt mai folositoare decat lucrurile pe care mi le-a dat ea mie. Mi se pare logic!

eu spun sa faci o cerere la tribunal prin care o dai in judecata pentru inselaciune

NU pot sa cred... :ceuameni2qv: :punish: Generatia McDonalds...

Nu mi-ar fi trecut in veci prin minte sa fac socoteala cat am cheltuit cu o fata, dar sa compar cu cat m-ar fi costat sa merg la femei...

Doamne... ce s-a ajuns ...

Am primit azi un PM ... nu spui de la cine da suna cam asa ...

Nu inteleg de ce sunt "Avertizat:(0%)". Lamuriti-ma!
=))

Baietii de pe daciaclub au planuri mari ... :clapping5jp: Nu vrea cineva sa-si puna claxon pe maneta blocului de lumini ca sa le demonstram nu ne lasam mai prejos? Sau sa ne trecem motoarele pe carburator?? :lol2dm: :lol2dm:

---------------------------------

discutia aici: http://www.daciaclub.ro/dacia-cu-motorde-o...6v-t100419.html

Edited by mishwall

Baietii de pe daciaclub au planuri mari ... :clapping5jp: Nu vrea cineva sa-si puna claxon pe maneta blocului de lumini ca sa le demonstram nu ne lasam mai prejos?

Mai era cineva pe aici care deschisese un topic in care se plangea ca nu se poate obisnui nici cum cu claxonul pe volan, dacie avand pana acum si cerea sfaturi cum ar putea sa isi adapteze la maneta blocului de lumini :lol2dm:

Am citit discutia, @Inchizitor ... :ceuameni2qv: Ma intreb ce ar fi facut omul daca inainte ar fi avut Trabant ... Baga benzina amestecata cu ulei in rezervor? :lol2dm: :lol2dm:

Edited by mishwall

@mishwall: am auzit ca trabantu' merge cu tuica de tara :clapping5jp:

(da' numai de pruna - calitate extra :lol2dm: )

@mishwall: am auzit ca trabantu' merge cu tuica de tara :clapping5jp:

(da' numai de pruna - calitate extra :lol2dm: )

:beerchug: iti dai seama daca bagi in rezervor si ceva Jack Daniel's ca lasa in urma si o Astra 2.0 Turbo..

mai fratilor nu va bateti joc de tuica de pruna,poate nu stiti ce pierdeti.decat sa bagi tuica in trabant mai bine o bei si impingi trabantul.apropo si eu am chestia aia avertizat 0%,dar nu i-am trimis pm lui ice4you.

Guest
This topic is now closed to further replies.