Sign in to follow this  
Followers 0
adi76

Pret Schimb Distributie Astra H Z17dth

30 posts in this topic

Ma intereseaza un pret pentru schimbul distributiei in service opel( in bucuresti DIBAS; RADACINI; GTT) pentru astra H , motor Z17dth

Pretul poate fi cu piesele mele (am luat curea CONTI si role INA de la AUTOKARMA) si exclusiv cu piesele lor

Multumesc

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

imi poti spune, te rog, cat te-au costat piesele?

Ma intereseaza un pret pentru schimbul distributiei in service opel( in bucuresti DIBAS; RADACINI; GTT) pentru astra H , motor Z17dth

Pretul poate fi cu piesele mele (am luat curea CONTI si role INA de la AUTOKARMA) si exclusiv cu piesele lor

Multumesc

eu am facut la un prieten priceput si am platit 270 ron manopera.iar piesele au fost 450 ron cureaua si cele doua role

Da si eu tot la un prieten priceput vreau sa o fac. Piesele ma interesau. multumesc pentru info. Numai bine.

am sunat azi la radacini si la gtt. ce nesimtiti. 25 de milioane pentru o revizie + distributie. masina mea e astra H 1.7 dth si are 62000 km. revizia e 8 si restu pana la 25 e distributia. ce scor nesimtit... nu credeti? totusi o sa imi fac revizia la ei pana la urma. are ceva daca mai aman schimbatu distributiei? :ceuameni2qv:

am sunat azi la radacini si la gtt. ce nesimtiti. 25 de milioane pentru o revizie + distributie. masina mea e astra H 1.7 dth si are 62000 km. revizia e 8 si restu pana la 25 e distributia. ce scor nesimtit... nu credeti? totusi o sa imi fac revizia la ei pana la urma. are ceva daca mai aman schimbatu distributiei? :ceuameni2qv:

Eu zic sa mergi linistit cu distributia pana la 80.000 km. fara probleme(parerea mea)

Eu am facut schimbul distributiei la 102.000 si ceva de km. Bine eu nu zic sa faci ca mine, eu asa am cumparat masina pe la 100.000km. si i-am facut revizia completa. Apropo de preturi eu am iesit cu manopera, piesele, uleiul si celelalte consumabile la 1.100 lei si oricum au zis alti colegi ca eu am iesit cam scump, deci eu zic sa te mai gandesti unde-ti faci reviziile, cauta alta reprezentanta OPEL. Succes!

nu o mai tin pana la 80 de mii. eu vreau sa ii fac revizia + distributia, si sa o marit. vreau bmw. :punish:

Salut. Ma intereseaza si pe mine subiectul, astra h 1,7 cdti, model 2005, am cumparat-o de curand cu putin peste 100k in bord si vreau sa-i schimb distributia. Am nevoie de niste sfaturi: ce marca sa fie curelele, rolele si orice alte sugestii. Va multumesc tuturor celor care vor raspunde.

Daca ai cumparat-o acum schimba distributie, ulei, filtre, pompa apa, antigel. Cost ar fi 12 maxim 13 mil cu tot cu manopera.

Imi cer scuze ca intervin ca musca in lapte, dar de ce as schimbe si pompa de apa cu antigelul??? Din cate stiu eu doar la motoarele de 1900cmc se schimba si pompa (ca la VW). Numai bine.

Merci mult Agilu, dar as ramane recunoscator daca m-ati ajuta si cu cealalta problema, adica ce marca sa fie curelele, intinzatoarele si rolele... chiar si uleiul si filtrele. Pompa de apa trebuie schimbata tot acum?

Curea CONTI si role INA

Filtre MANN, MAHLE etc.

Pompa apa se schimba tot acum daca tot desfaci, ele oricum sunt calculate sa tina cit distributia, MEYLE, Graph...

Antigel G12

Ulei Mobil Synt S 5W40

Salut.

Vreau sa va intreb si eu daca stiti un service ceva "de cartier" care sa faca schimburi distributie filtre...tot ce trebuie, ca la Opel iti iau piele dupa tine aia...

Am vazut ca agilu a zis ceva in jur de 12-13 mil (mult mai bine decat 25 :P:P)... stie cineva vreun service d-asta cu baieti priceputi ?

Multumesc.

Buna,

Am sunat si eu la Opel in Brasov si am ramas blocat. Mi-au spus ca ma costa aprox 22 de mil. sa schimb distributia + pompa apa + antigel + nush ce curea externa. Am Opel Astra H 1.9 CDTI 120 CP si am ajuns la 120k si am fost sfatuit sa schimb distributia.

Aveti vreo idee cum sa ies mai ieftin?

Apreciez orice idee :)

Salut. Pai eu am facut in felul urmator: am mers la un magazin de piese auto si acolo au un program cu care intra pe internet si-ti comanda orice piesa dupa seria motorului si modelul masinii, pe urma mergi la un service de incredere (eu il folosesc pe cel de care apartine magazinul), si vezi ce preturi au la manopera... Astazi am dat comanda de distributie si pompa de apa, luni vin, pret 630 de lei, curea gates, role ina, pompa e ...altceva. Manopera au zis ca in jur de 200-250 de lei. Cand am schimbat uleiul (mobil synt 5w40) cu tot cu filtre, inclusiv cel pentru habitaclu , am iesit la vreo 450 de lei. Bafta. Apropo... sa nu uiti de garantie.

Edited by corad