• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
ClaudiuL

Astra G vs. Logan Prestige

29 posts in this topic

Astra G caravan 2.0 dti vs Dacia Logan prestige 1.6 16v. La liniuta cred ca, mai mult, sigur ca ma ia loganu. NU stiu nu am incercat inca, dar dupa aceea la viteza cred ca il las in urma. Voi ce ziceti? Ar fi interesata o intrecere. Sa presupunem ca ii acelasi sofer, cursa sa nu fie influentata de sofer.

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Merg pe Astra ... calutii loganului sunt cam umflati, asa k 2.0 dti ar trebui sa il cam lase in urma. Oricum, interesanta comparatie :clapping5jp:

degeaba are loganul 1.6 "85" cp ca nu i face, iar astra classic 1.7 "80"cp,il face pe logan nici nu se uita... am experimentat

nu are rost sa vorbim de astra g 2.0 dti fata de logan 1.6 diseal :D

Loganul are 1,5 diesel cu 85 cp si 1,6 benzina su 90 si 105 cp

E slab la demaraj , are cutia prost etajata :D dar nici cu Astra G nu imi e rusine , are o fuga .... =)) 14,5 sec suta ... slab rau zic eu :hi:

yanakisss;

discutia era despre loganu prestige care e pe benzina si are 16 valve si 105 cai.

oricum; comparatia e cam ciudata pentru ca una e diesel si cealalta e benzinara; asa ca probabil dieselul pleaca mai greu da` il face din a 2a si a3a.....parerea mea....hac !! :hi:

Astra G caravan 2.0 dti vs Dacia Logan prestige 1.6 16v. La liniuta cred ca, mai mult, sigur ca ma ia loganu. NU stiu nu am incercat inca, dar dupa aceea la viteza cred ca il las in urma. Voi ce ziceti? Ar fi interesata o intrecere. Sa presupunem ca ii acelasi sofer, cursa sa nu fie influentata de sofer.

@adm ai dreptate, eu m-am luat dupa continutul topicului " Astra G caravan 2.0 dti vs Dacia Logan prestige 1.6 16v." :happy: iar eu vreau sa fac comparatie intre 2 dizeluri.... oricum, comparatia mai sus facuta nu e corecta

Voi comparati o masina model 98 cu o masina model 2003 sau 2004.

Comparatia ar trebui sa fie Astra H cu Logan.

Astra G comparati-o cu Dacia Solenza , ( oricum nu supoarta comparatie), dar ca idee, din punct de vedere a productiei si al anului de fabricatie.

In felul acesta diferentele sunt mult mai mari din toate punctele de vedere.

Edited by aquagen

Ce rost are sa compari astra H cu loganul???

din plictiseala...cred

:clapping5jp: Chiar ca...plictiseala...sau nevoia sa te simti superior ar putea fi singurele motive pentru care ai putea sa compari H-ul cu Logan-ul! Edited by Circi

@Circi si @men_george voi nu mai stiti sa va distrati :(

mie mi se pare chiar o ideie tare! :up:

eu platesc benzina si bere pe un an, celui care reuseste sa organizeze o intrecere intre un Astra G caravan 2.0 dti si Dacia Logan prestige 1.6 16v, cu acelasi sofer care sa le conduca simultan =))

PS:

ce nume au dat la logan PRESTIGE :lol2dm:

suna a bentley

Logan-ul mi se pare o masina care isi merita banii in limita a 8000 de euro!Dar stiu cazuri care au dat aproape 12000 pe un logan,tre sa fi un pic lovit in cazul asta! :ceuameni2qv:

acum mergand pe linia asta si mie mi se pare usor aberant sa dau 25.000 pe o Vectra cand de banii astia pot sa iau un Avensis.

de gustibus... si vorba aia nu poti sa te c..i in gustul lui de iubitor de logan :ceuameni2qv:

mai mult de 5 - 10 metri nu-si ia loganu pana-l lasi in noruletzul de fum :) am testat.. si era destul de nervos individu cu loganu (cu plecare de pe loc.. n-am dat mai mult de 3000 :) )