• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Catalinus

Capace roti

14 posts in this topic

Mi-a venit masina de 2 saptamani.

Tot vad la mai toate masinle care au capace de plastic care sunt legate de geanta cu acel plastic.Dealrul mi-a zis ca nu are rost sa le leg...ptr ca nu sar capacele de pe geanta.

Totusi la drumurile noastre...sa poate intampla sa sara...si am inteles ca un capac de plastic original(de ex ptr Enjoy) e destul de scump.

Cei care au masina de mult timp sau daca au auzit...sunt cazuri in care s-au pierdut, au sarit capacele de pe geanta?Voi le-ati legat?

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

eu o am de un an si o luna, nu le-am legat, si sunt toate 4 la locul lor.

eu o am de un an si o luna, nu le-am legat, si sunt toate 4 la locul lor.

si eu exact la fel. si le-am mai si "ciobit" prin gropi si borduri. cred ca nu-si au rostul, si mai sunt si urate.

In mod normal nu sar.Eu nu le am legat.Nu mi fac griji.Si oricum ar arata foarte urat alb pe negru.

Cele originale stau foarte bine pe roti. Chiar te chinui sa le dai jos. In schimb turcismele trebuie prinse ca sar mult mai usor.

Eu pentru siguranta le-am legat.

Nu cred ca era necesar, dar am pus soriceii...

Si NU mi se pare ca arata urat...

Cu capace albe/argintii merge, dar cu capace negre, nu.

eu le-am legat numai dupa ce a sarit unul cand am iesit putin in afara soselei ca sa evit o masina care venea pe contrasesn.

salut! parerea mea e sa le legi eu chiar am pierdut unu din capace tocmai ca nu le-am legat am avut ghinionu sa ami intre o piatra antre geanta si capac si a sarit capacu asa ca mai bine leagale ca nu ai ce pierde.

are cineva ideie cat ar costa un capac de rota pe 15 sau daca se vand la set sau la bucata?

si eu le-am legat tot din motive de sigurantza, cat despre aspect nu cred ca se vede aiurea si pana la urma important e sa nu le pierzi, ca nu cred ca astea sunt masini de mare fitza ca sa conteze ori mic detaliu.

Salut! eu unul le-am legat ca sa fiu mai sigur, si daca sunt legate sunt si mai greu de furat de pe masina, am avut aceasta experienta si de cand sunt legate nu am mai avut probleme.

salut..... eu am capace la roti de aproape 1 an,adica aproape 1 an are si masina :D ,le-am cumparat din METRO din craiova ;) ,nu le-am legat....si sunt umpic greu de dat jos....ceea ce e bine,numai ca acum ceva zile.....unul a sarit...mai exact cel din partea dreapta spate....dar nu pentru ca nu a fost legat..ci pentru ca tata a sters o bordura cu roata.....la cat am dat pe ele...trebuie sa fie de calitate....au costat 90 ron....si am cautat un set de 2 bucati acelas model...dar nu am gasit :-/ Sper sa gasesc iarasi in Craiova

ideea este , ca le poti lega (sau nu)...."drumurile noastre minunate", iti vor oferi posibilitatea sa te gandesti de 2 ori inainte sa nu le pui...nu te costa mare lucru...nu cer de mancare ...nu consuma carburant...este ptr siguranta celor din trafic ...si siguranta ta...

Am avut o astra G,am tinut-o 5 ani,160.000 km facuti numai de catre mine, nu a sarit niciodata niciun capac de la vreo roata.Acum am Astra H,are 17000 km,nu am pierdut niciun capac.Nu mi-au placut capacele originaleGM,le-am inlocuit cu unele after market(turcesti, china, nu stiu)si stau foarte bine si astea.Va tin la curent.