• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
ice4you

Astra Elite User

54 posts in this topic

Impreuna cu echipa astraclub.ro, ne-am gandit la o modalitate prin care sa ii recompensam cumva pe cei mai meritosi si activi membrii ai acestui forum, si tocmai de aceea am decis sa infintam o clasa noua de useri care sa poarte numele de "Astra Elite". Acesta grupa este una speciala din care daca doriti sa faceti parte trebuie sa ne dovediti ca sunteti activi si ca meritati asta!

Ce trebuie sa fac si care sunt conditiile ptr a face parte din Astra Elite?

• numar de posturi minim necesare: 250
  • sa postezi bine, ontopic si constant;
  • sa nu participi la discutiile de tip flame ci dimpotriva sa incerci sa aplanezi conflictele
  • sa ai o atitudine fair-play si sa ii ajuti pe restul membrilor dintr-un altruism neconditionat;
  • sa participi macar la una dintre intalnirile anuale;
  • sa ai cunostinte medii de mecanica, parte electrica sau sa ai un raspuns la toate ;)
  • sa nu ai warning in ultimul an;
  • sa ii primesti asa cum trebuie pe noii useri si sa ii ajuti sa descopere sau sa uitilizeze forumul

Care sunt avantajele mele sa fac parte din aceasta clasa de useri?

• asta este prima intrebare care NU trebuie sa ti-o pui! Daca iti pui acesta intrebare e clar ca nu esti candidatul potrivit!
  • daca ti-ai propus sa castigi ceva material am vesti proaste ... nu vei castiga nimic mai mult decat onoare, respectul restului membrilor si eventual cateva beri sau o tuica buna pe la intalniri ;)
  • totusi ... primesti dreptul de a purta pe langa custom title un avatar special care sa te califice ca astra elit, si pe care poti sa ti-l faci tu sau sa il primesti de la noi daca doresti asta!
  • participi la votarile ptr alegerea moderatorilor sau a altor schimbari de pe forum
  • poti trage de urechi userii indisciplinati si sa ii propui la warning
  • acesti useri vor avea o sectiune a forumului special dedicata unde vor putea sa faca sesizari, propuneri sau orice cred ei ca este bine ptr forum!
  • in viitor ne-am gandit si la un sticker special care sa il lipesti pe masina ta la intalniri
  • poate chiar si un tricou ;)

Cine decide intrarea in acesta clasa de useri?

Cei care fac parte deja din astra elite, impreuna cu moderatorii! Atentie insa ... acesta este o clasa exclusivista, nu se vor practica nepotisme, cumetrii, prietenii ... etc! Intrarea in astra elite se va face doar daca userul in cauza respecta 100% conditiile de intrare si de asemenea se face remarcat prin activitatea pe forum!

Exemplu de avatar:

gx18Mhoi.jpg

Aceste avatar au dreptul sa il poarte doar membri astra elite! Si de aceea cei care intra incepand din acest moment si au dreptul la acest avatar sunt:

- electronistul

- naniacostin (ex. 06xpt)

- rc09890

- Johnny83

Felicitari si bine ati venit! :drinks:

Acesti primi useri s-au calificat in mod exceptional, chiar daca au facut exceptie ca numar de posturi si ptr ca s-au facut remarcati prin activitatea lor! Avem in atentie inca cativa useri care mai asteptam sa ne convinga!

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

frumoasa treaba cu astra elite :clapping5jp:

"daca ti-ai propus sa castigi ceva material am vesti proaste ... nu vei castiga nimic mai mult decat onoare, respectul restului membrilor si eventual cateva beri sau o tuica buna pe la intalniri" ... partea cu berea si tuica oricum se intampla pe la intalniri :drinks:

tineti-o tot asa elitelor :hi:

ice, multumesc pentru nominalizare; chiar nu incerc sa adun stelute, reputatie, post-uri sau cine stie ce, tot ce vreau e sa-i ajut pe cei care nu se prea pricep (bineinteles, acolo unde pot si stiu).

Felicitari pentru initiativa, si la cat mai multi useri !

Asta era ideea ... vom primi in acesta clasa selecta doar useri care ... " nu cauta sa adune stelute, reputatie, post-uri sau cine stie ce, tot ce vreau e sa-i ajut pe cei care nu se prea pricep (bineinteles, acolo unde pot si stiu) ..."

That's the spirit! ;)

Multumesc si eu pentru nominalizare, si la fel cum spunea si @electronistul, de fiecare data am incercat sa ajut cum am putut, prin posturi cat mai la obiect, iar daca unele posturi sunt mai lungi este pentru ca incerc sa fiu cat mai explicit, si in acest fel userii sa inteleaga cat mai bine si fara greutati ceea ce vreau sa spun.

La cat mai multi "Astra Eliti" :) .

Edited by Johnny83

... chiar nu incerc sa ....
stai linist, tu ai fi printre ultimii la care ne-am gandi la asa ceva.

sper ca ti-a placut micul nostru cadou de ziua ta :friends:

Si noi speram sa adunam cati mai multi asemenea useri!

Johnny83 - multumim ptr aportul adus la dezvoltarea comunitatii si mult succes in continuare! :drinks:

Multumesc pentru nominalizare Ice o sa fac tot posibilul, la fel ca si ceilalti colegi, sa nu dezamagim.

Cat despre partea cu urmarirea de foloase materiale ... chiar nu cred ca era cazul, cine sa inscris pe forumul astra sunt ferm convins ca sa inscris deoarece cauta raspunsuri la intrebari legate de masina lui si ulterior si-a dat seama ca poate si el oferi raspunsuri la intrebarile celorlalti, nu vad de ce ar cauta cineva foloase materiale din acest forum ... sau cum ar putea obtine astfel de foloase.

Multumiri inca o data, pentru mine personal este o onoare sa fiu in aceasta comunitate de astraholics ... sa primesc si o distinctie ... deja ...

Ii felicit pe cei patru colegi pentru prestatiile de pana acum, stim ca o sa fie la fel de harnici si d'aci incolo. :drinks:

Asupra listei s-a discutat in echipa de moderatori, decizia asupra nominalizatilor fiind comuna si deci prin urmare meritata. In principiu a fost o lista mai lunga, insa s-a ajuns doar la voi patru deocamdata, asa cum am spus si in primul post, urmarim activitatea inca catorva membrii si daca vor confirma speram sa faca si ei parte din aceasta clasa.

Pana atunci, sunt convins ca cei nominalizati vor fi la fel de activi ca si pana acum si vor ajuta in continuare la dezvoltarea acestei comunitati!

Multumim si noi, baieti! :drinks:

Tin sa ii felicit si eu pe cei 4 useri care au ajuns aici si sa o tina tot asa.Multa bafta va doresc in continuare :)

Felicitari celor 4 colegi care merita cu prisosinta titulatura :friends: Succes si la mai mare :clapping5jp:

multumesc mult pt aceasta titulatura.o sa incerc sa fac tot posibilul sa ajut comuniitatea de aici cum pot.chiar a fost o surpriza cum nu ma asteptam.as vrea 1si eu avatarul ala daca se poate.....o zi buna tuturor.

Felicitari si de la mine celor care au fost deja inclusi in grup... Bine ati venit in "echipa"...

Bafta multa si pentru ceilalti. Sper sa adaugam cat mai devreme persoane in grup...

:clapping5jp:

Poftim avatar :)

Pq2dWJsi.jpg

Incepand din acest moment, aveti si o sectiune special dedicata a forumului despre care veti fi instintati pe PM!

Welcome! ;)