• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
micutu_flo

Sisteme audio stock si/sau aftermarket

220 posts in this topic

Salut.

Revin .

O sa achizitionez un Astra si aceasta vine fara radio .

Astfel am hatarat sa-l pastrez pe cel actual Radio CD JVC 4x45 W

M-ar interesa ce boxe merg in usile fata/spate inclusiv cele mici(tweetere) si ce as putea sa pun pe spate.

Va multumesc mult. :help:

PS Ar fi suficiente cele 4 boxe din usi , daca pui ceva puternic si cele 2 tweetere?

Si sa nu mai tai in spate?

Edited by micutu_flo

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Trebuie cineva care si-a montat/schimbat boxe sa ii spuna dimensiunea si dupa sa poata alege el ce marca vrea.

La Astra G/ Classic cu 4/5 usi se potrivesc:

- boxe de 17 cm in usile fata;

- boxe de 13 cm in usile spate;

Si pe fata si pe spate pot fi montatea boxe cu tweetere separate, intrucat exsita locasuri speciale pentru acestea.

Eu mi-am pus un mp3-palyer Alpine 9843 RM si sunt destul de multumit de boxele din fata (am avut doar preechipare radio). Cand mai strang malai o sa pun si in usile spate niste boxe coaxiale. Macar sa iau ceva de calitate :rolleyes: .

Atentie: pentru a monta alte boxe decat cele din fabrica aveti nevoie de niste inele adaptoare, care se gasesc la magazinele specializate.

Ca marci: Pioneer, Alpine, DLS, Clarion, JVC, DLS (super tari), Sony, Panasonic - dupa preferinte.

Parerea mea este ca "combinatia" dintre un mp3-player bun si boxe pe componente in fata si coaxiale in spate este arhisuficienta pantru o auditie decenta.

mai exact pe fata sunt de 16.5 si e adevarat ca au nevoie de adaptoare in cazul in care nu vrei sa dai gauri in portiera

Eu am CDC 40 OPERA cu sonorizare premium . Se aude minunat. Cum se aude CDC 30 ?

Perfect decent, atata vreme cat nu vrei basi impresionanti si nu insisti prea departe cu volumul. Detaliaza "sonorizarea premium", te rog.

Eu am CD30 cu MP3. De sunet sunt multumit in general pt ca nu vreau neaparat sa sparg geamurile, cu receptia radio insa nu prea ma impac...

CD30 MP3 - se aude foarte bine. Aproape ca sistemul 5.1 de acasa. Mie imi place !

WOW CDC OPERA!!!!

ce mi-as fi tras si eu acel sistem audio premium !

egalizator pe 6 benzi, Boxe din Seria Blaupunkt GT. Dar e scump rau.

eu am CD 30 Mp3 care se aude excelent pt un sistem stock si are si bass destul insa cand il dai foarte foarte tare simte nevoia unui mic sub si a unei statii de amplificare. Foarte multumit sunt eu.

Date tehnice

Opel CDC 40 Opera

Einsatz:

Agila, Corsa, Combo, Tigra, Astra, Vectra, Signum

Empfangsteil

Twin Tuner

24 Speicherplätze

Autostore

RDS EON

High Cut

SHARX

Radio-Scan

Traffic Programm

CD-Laufwerk

6 CD Changer

CD-R/RW

integrated 1 slot

CD text

Verstärker

3 x 20 Watt

Geschwindigkeitsabhängige Lautstärkeanpassung (GALA)

bass/treble

balance

6 band equizer

felicitari Silviu GT pt acest sistem. :naughty:

Edited by Dee

Tocmai m-am uitat pe forumuri straine... baietii care si-au desfacut usile ziceau ca difuzoarele care vin cu CDC40 si cu CD30MP3 sunt aceleasi. Ciudat ca Opera nu stie de MP3! :huh:

Cd mp3.La una din intalniri a venit 2dor cu o Vectra ce avea Cd40.Se auzea bine,dar nu extraordinar.