• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
micutu_flo

Sisteme audio stock si/sau aftermarket

220 posts in this topic

Eu am pe G.ul meu, ca player, un Alpine. Statie Ground Zero 1x540W care da intr.un Hifonics de 400W ( deocamdata ) si condensator Audison.

* o sa pun si cateva poze in curand.

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

bune si amplificatoarele astea, dar eu mi-am pus boxele fata inainte sa le cumpar pe un amplificator si se auzeau binisor, dar mult mai bine se aud doar din playeru meu care scoate 4x50 foarte foarte bine. HU Alpine iDA-x001, boxe fata Kenwood Thx662 50w, si spate Kenwood Thc 542.

poate ma ajuta cineva ,am schimbat cd30 pe astra h cu un pioneer si nu reusesc sa il fac sa se opreasca atunci cand scot cheia din contact.nu stiu pe ce fir trebuie legat

Am si eu o problema. La masina din semnatura, desigur :)

Vreau sa imi pun statia si subwooferul care le am pe alta masina, dar problema este ca nu stiu pe unde sa trag firul de alimentare de la statie, pana la baterie. Pe unde gasesc si eu, un lacas ceva, prin care sa trag cablul pana la motor, ca m-am uitat si totul e izolat ?

Incearca sa tragi pe sub bancheta din spate prin praguri pana in fata si pe sub mocheta de la pedalier pana in fata eu asa am la mine

Am tot citit topicuri pe forum din scoarta in scoarta, si cum era de asteptat, preferintele fiecaruia variaza.

La vara, as dori sa schimb boxele de pe Astra G (1.7 CDTI, model 2005), atat fata cat si spate.

Stiu care sunt dimensiunile (fata - 16.5, spate - 13) dar nu sunt complet convins: sistem boxa + tweeter sau coaxial ( de ce unul, de ce altul).

Unitatea principala pe masina este un panasonic cq 1321N (4x 50W). Ca investitie, as aloca un buget de maxim 500 RON, atat fata cat si spate. Nu doresc nimic performant, doar ceva decent si calitativ.

Va multumesc pentru orice solutie si comentariu, Stefan.

Edited by StfBog24

poate ma ajuta cineva ,am schimbat cd30 pe astra h cu un pioneer si nu reusesc sa il fac sa se opreasca atunci cand scot cheia din contact.nu stiu pe ce fir trebuie legat

si eu am problema asta, cineva sa stie?

am astra h caravan

si nu gasesc un fir 12V care sa fie intrerupt la scoaterea cheii din contact si sa fie on la prima treapta a contactului cu cheie, sa nu trebuiasca sa fie in contact ca sa mearga muzica

Edited by marius radu1

si-a pus cineva pe masina boxele astea:Alpine SXE-1750S ?

as vrea sa imi cumpar si eu o pereche,si sunt curios cum se aud :D

Ziua buna,

Cum CDR-ul 500 de pe Astra mea G Z16XE 2004 isi da duhul, m-am decis sa fac o achizitie de HU, boxe fata si interfata comenzi volan.

Vrand ca HU sa fie doar digital media receiver, fara mecanism CD, am inceput sa caut unul potrivit in ideea de a gasi si interfata ptr comenzi volan la un pret decent, gen 200 ron nu 400+. Vreau ca HU sa citeasca inclusiv fisiere flac, asa ca variantele s-au restrans imediat la un model Kenwood si anume kmm-357. Din pacate la nici o firma nu mai este pe stoc deoarece urmeaza sa se introduca noul model kmm-361 care nu apare inca pe site-ul oficial. Mi s-a spus ca in aprox 1 saptamana va fi pe stoc.

Referitor la interfata comenzi volan, am gasit Connects2 la 200 ron si 259 ron, nu stiu daca sunt acelasi model.

Ceva sfaturi si recomandari? are cineva interfata Connects2 sa poate confirma ca functioneaza ok?

Multumesc

Salutare, scuzati daca s-a mai intrebat pe forum si nu am fost atent.

Intrebarea mea este daca stiti sau daca este cineva pe aici care ma poate ajuta cu schimbarea integrala a sistemului audio.

Ideea este ca eu nu ma pricep si nu am nici timp sa invat.

Mentionez ca m-ar interea o persoana care sa fie din Bucuresti sau Ccraiova si sa nu las masina mai mult de o zi.

Multumesc mult.

salutare colegii,

nu stiti, daca vreau sa schimb boxele din spate o sa imi trebuiasca inele adaptoare? sau se potrivesc la gauri?