• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Botosu

Bucuresti - GTT

20 posts in this topic

multumesc pt reducerea acordata la achizitionarea Botoasei :hi:

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

De aici se spune ca provine Gicuta mea...

La prima intalnire, m-au prezentat masina, m-au ajutat sa aleg obtiunile, mi-au facut calculul si au fost foarte OK.

Recomandare - Mergeti la Alexandra Guzganu - cum intrii prin fata, cea mai din stanga. Celelalte "doamne" sunt praf.

Livrarea a intarziat la marele greu - din 6 sapt cat mi-au spus verbal, am trecut 8 in contract - "sa fim siguri si sa fie acoperitor". Masina a venit in 12 sapt.

Cand am cerut ceva bonus pentru intarziere, mi s-a spus: "va puteti lua banii inapoi. NOI nu avem nici o pretentie". (de parca ei trebuiau sa aiba pretentii).

Livrarea a fost si mai cu peripetii: lipsa casetofon original comandat. Aveam boxe, avem cod de casetofon, manuale, dar NU aveam casetofonul. Au incercat sa-mi bage pe gat un panasonic ce nu aveam nici macar cd, dar cu un pic de scandal am reusit sa iau ce am vrut eu de la panasonic, asa ca am ales - mp3, usb, bluetooth, telecomanda... Pana la urma multumit.

Detalii: jurnalul meu de bord - in semnatura.

Concluzie: NU a fost rau, dar clar nu mai iau a doua masina de la ei. Sa vedem si altii ce pot...

Mi-am montat tempomat dupa ce am achizitionat masina (astra h) totul bine si frumos, numai ca dupa circa 2 luni nu a mai functionat "e cine stie ce s-a intamplat' am zis atunci, am fost la reprezentanta GTT a fost activat din nou si a mers. Dupa alte 2 luni iar sa dezactivat "o cam naspa" am supus a 2 oara dar iar am fost si am remediat problema si iar era totul ok. Nu a durat o luna si iar s-a dezactivat "bagamias p..a in originile lor etc" am spus a 3 oara si uite asa pana am ajuns a 5 oara tot la retardatii de electricieni de la GTT sa-mi spuna ca defapt imi mai trebuie un switch la pedala de ambreaj pe care in cele 4 ori cand trecusem pe la ei cu aceeasi problema omisesera sa-mi spuna ca fara aia se dezactiveaza tempomatul, de parca eu mi-l montasem singur! Comand piesa, fac programare ma prezint pe data stabilita ma tin cam 3 ore pentru un fleac si la sfarsit SURPRIZA factura cu suma "modica de 300 si ceva de Ron din care :70 ron piesa propruzisa - 15% reducerea 125 ron activare cablaj 25 ron 100 ron montaj si astea fara tva. Dupa ce am cerut explicatii si m-am pus pe luat morti, familii si toate rudele care-mi treceau prin minte la "Dans" seful electricienilor a spus ca defapt eu trebuie sa platesc decat 95 de ron, ca baiarul de la receptie nu si-a dat seama ca el a facut o GLUMITA cand i-a spus sa platesc din nou reactivarea si restul cacaturilor care le spusese cu 5 minute inainte ("Astea a fost o gluma intre mine si colegul meu" senzationala replica a domnului electrician sef)

Concluzia mea este sa faca GLUME deastea (de 200 si de ron) cu MA-SA si cu M***** lui M*** si N******** lor nu cu noi cei care muncim cinstit si platim fiecare serviciu pe care ei il executa!

GTT un reprezentant opel de tot RAHA*** prin atitudinea angajatilor pe care-i are!!!!!

stii ce imi pare mie rau??? ca ii doare la basca :(( chiar daca vr'un redard de la ei citeste topicul si isi fac curaj sa ii spuna directorului general, pe ala il doare la banana :((

"si eu ce sa iti fac??? mi se rupe mie ca esti tu nervos, eu am programari pt tot anul" :ceuameni2qv:

@Hamman am mutat aici postul tau, aici e discutia despre GTT!

Si ca sa le dau si eu un up am avut si eu ceva treaba pe la ei, vopsit aripa, bara si usa fata, dar datorita profesionalismului lor s-a ajuns la vopsit toata laterala de trei ori; nici acum nu am nuanta care trebuie pe masina.

salut!

Am auzit despre un update pentru motorizarea Z16XER aparut dupa sept 2008 cand mi-a fost mie fabricata masina. Avand in vedere ca la Expocar nu pot apela pentru ca nu au service, am luat dealerii la rand. Cei de la Di-bas si Radacini au stiut despre ce este vorba, mi-au dat si un pret. GTT este mai aproape de mine si le-am pus si lor o intrebare. Cand ce sa vezi?

dialog (apaptare):

-Buna ziua, am un Opel Astra GTC, motorizarea Z16XER, am auzit ca a aparut un update... si as fi interesat sa-l instalez. Doresc sa fac o programare.

- Ce update? Un update apare cand sunt probleme... de exemplu... au fost cazuri cand in anumite situatii nu functiona claxonul...

- Pai... am auzit ca elimina lag-ul pe care-l are pedala... Raspuns mai bun, cuplu marit in treptele inferioare

- Trebuia sa va luati un turbo!

:blink: - Nu ati facut vreun astfel de update?

- Ce update? Va apare vreo cheita pe bord?

- Nu... ce legatura are?

- Pai masina nu are nimic! Nu-i trebuie update! :ceuameni2qv:

Postul meu sigur nu aduce ceva nou asa ca pot sta linistiti cei de la GTT ca nu sunt platit de concurenta :laugh:

@achim, ti l-au rezolvat cei de la radacini? daca da la ce service ? eventual posteaza in topicul dedicat radacini... sa stim cu toti unde sa mergem la sigur

ca lu danutz, am vazut eu ca de la o vreme nu ii mai plac banii nostri :ceuameni2qv:

salut!

am rezolvat la service-ul Radacini din Calea Vitan in aceasta dimineata. Am fost plecat din tara o perioada si abia acum am putut sa ma ocup de treaba asta. Nu stiu cine este "Danutz" de la Radacini, eu am vorbit la receptie cu un domn Marius si la "electrice" nu stiu cine s-a ocupat de masina. In privinta update-ului vreau sa spun ca se simte o diferenta (in bine desigur) si il recomand tuturor care-l pot face. Eu nu mi-am cumparat masina de la Radacini si toata distractia m-a costat in jur de 70 ron cu tva. Este primul service Opel in care calc si in mare ma declar multumit :drinks:

am masina in service la GTT-Bucuresti-policolor ...stiti careva ati avut masina pe acolo cum lucreza baietii......?? ce ar trebui sa verific mai intai cand o ridic ? am aripa stanga spate portiera ......de schimbat plus......janta si anvelopa...?

inca o intrebare daca am avut pe masina anvelopa michellin dar trebuie sa-mi dea alta ar trebui sa primesc aceeasi firma, nu ?

sau or sa-mi dea altceva ???

va multumesc pentru raspunsuri si va astept cu eventual sfaturi la verificarea masinii

opel GTT, sa fugiti cand auziti de GTT neseriosi service de proasta calitate am asteptat sa mi se faca masina ca sa pot posta, si la revizie lucreaza de mantuiala a trebuit sa verific inca o data si sa-mi prind singur spoilerul dupa ce au schimbat uleiul deasemenea la reparatia pe care am avut-o de curand fooooarte neprofesionali si de luuunga durata la o lucrare care era efectiv de maxim 24 ore, cand am ridicat masina domnisoara atat de amabila pana atunci mi-a recomandat cu foarte mare caldura generalli asigurari pt polita casco dar nu mi-a zis nimic de fransiza de 150euro, atat sunt de profi !

regret ca am ales GTT ceea ce va recomand voua cei care aveti de gand sa o faceti......fugiti.....alegeti altceva !

Am si eu o problema cu GTT ! La Astra mea clasica cumparata de la ei in 2007 pierde freonul si am fost la ei de cel putin 5 ori . Masina a iesit din garantie dar problema nu au rezolvat-o! Chiar la revizie acum 2 luni jumate' i-am rugat sa-l repare dar nu au facut-o pentru ca acum baga doar aerul cald din masina si continuu (nu se mai opreste - pus pe 23 grade) ! Sa ma duc la protectia consumatorului ? Cred ca asta am sa fac !

asta am zis sa fac si eu dar stii ce facem mai bine ca gasesc ei o modalitate sa scape si de OPC, este sa le facem "reclama" cat mai buna pe forum asa cum am mai spus am primit un formular de la reprezentanta mare OPEL din Londra asa este scris pe plic unde sa o trimit si asta am sa fac am sa le spun si celor de acolo plus tuturor din tara sa fuga de GTT.......si sa speram ca nu vor fi si altii ca noi.....asta este traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul... !

bafta si sa ne auzim cu bine

salut de putin timp mi-am luat si eu un ople atsra h motor de 1.6 115 cp. cand mai facut oferta imi ceruse 11090 euro cand ma uit mai bine acasa pe oferta imi trecuse camputer de bord de 2 ori adica un pachet pus si a mai pus din nou computer de bord avand computer in pachetul ales. ai zic face calcule acolo iese la 11037 imi facuse caontractu cu avansul platit mai ales ca trebui se astept 2 si jumate ca sa-mi vina masina de la fabrica am platit avansul imi face caontractul totul bine pana iar ajung acasa. ma uitam pe contract mam uitat si acolo dar nu mi-am dat seama ma uit eu bine si cand vad pretul 11037 calculeaz eu in minte paurm a pe calc imi ese cu 17 euro mai mult. mam dus acolo am facut cata mai scandalul cand imi zice ca asa e pretul lor si daca nu sunt multumit sa-mi retrag bani am zis ok ma duc sa-mi retrag bani cand zice ca trebuie sa pastreze ei 4 mil pt ca a rezervat masina imi bagam pe acolo p....... in ei. tot nu a vrut am zis laso asa. sa vedem paurma. atentie nu faceti aceasi prostie ca mine cand luati o masina uitativa foarte antent ce pret va trecut pe contract. eu vreu sa-mi iau masina prin programul rabla si imi zice domnisoara inaitne sa fac contractul zice ca imi face ea rost de rable. am zis ok cand sapt asta o sun si imi zice ca vine ca nu vine ma plimba de unu cu colo. am dat acontul pt masina vineri pe 27.02.2010 lra 12:00. asta e viata vedem acuma cund o sa-mi vina masina.

salut colegi acum 2 luni am dus masina la OPEL GTT Theodor Pallady si miau facut un scurt la lampa spate porbagaj a prins firul de plus cu un surub de caroserie si a luat foc tabloul de sigurante cesuriele de bord alarma plansa etc . miau tinut masina la reparat 2 luni am luato si lovita zgariata si numai vor nici sa imi monteze alarma decat pe bani mei k cica si asa au bagat o gramada de bani. asa k parerea mea sunt cu .... astia de la reprezentanta. Am sunat la OPC si nu raspunde nimeni astept idei unde as mai putea sa fac reclamatie sa ii dau la presa sau alte intrebari. o sa revin si cu poze cu masina arsa numai zic k piesele inlocuite sunt montate naspa Sad