• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
the1

Opel Antara

37 posts in this topic

These are the first official pictures of GM’s subsidiary Opel / Vauxhall Antara SUV. As you can see, the Antara is heavily based on the also new Chevrolet / Daewoo Captiva SUV.

Although the two models seem to differ externally only at the front end, the Antara has a redesigned rear end with new lights, bumper and door. Other changes include new mirrors, larger side air-vents & a redesigned 3rd side window. The only difference between Opel’s and Vauxhall’s version of the Antara is the chromed mask.

Initially, there will be four available engines: the 1.8 Twinport 140 hp & 3.2 V6 225 hp petrol engines and a 2.0 TD common rail diesel engine, available with 130 & 150 hp.

The Opel / Vauxhall Antara will be available in the European market towards the end of 2006.

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

In linii mari imi place. Farurile puteau sa le faca de dimensiuni mai mari sa urce pe aripi, oglinzile retrovizoare mai consistente si consola centrala mai masiva. Dar partea din spate a masinii arata super, da impresia de dinamism.

The1 - dieselurile sunt deja cele de la Renault? Cauta ca poate gasesti ceva!

Place...sunt curios de preturi, chiar este tentant peste 2-3 ani...

La dracu! Diesel de la Renault??? Nuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!! NUUUUUUUUUUU!

Altfel imi place si este clar ca asta este masina, dupa pozele spion pe care le-am vazut...good job, the 1, veryy goood job!!!!!!!! Imi place masina, dar nu mi se potriveste...tata va fi foarte incantat sa-si schimbe Astra Classic pe Antara...

Pai nu stiu daca sunt de la Renault. Cred ca nu dar nu stiu de unde 2.0 CDTI de 130 de cai - ca renault are 1.9 de 130 de cai. 2door - tu mi-ai zis ca in viitor se poate trece la Renault diesel.

Si eu sunt tentat peste cativa ani de un Antara :) ...sunt curios care o sa fie price rangeul...d.esi ar trebui sa fie unu competitv.

@Dragos: Peugeot are unu de 2.0 de 136 CP si ford are 2.0 TDCI de 130 CDP......care oricum e motor de peugeot.

Nu am gasit nimic. De la Renault nu cred ca sunt. Sper doar sa nu fie noul motor dezvoltat de Daewoo pt Captiva in colaborare cu o firma italiana VM Motori. :(

Pai ala este prototipul din care s-a ajuns la varianta finala din primul post.

Eu cred ca e vorba de altceva - asta este SUV-ul GTC. Si cred ca o sa-l scoata.

Uite si aici antara gtc

Dragii mei,

Ca de obicei am noutati super-calde gata scoase din cuptorul Opel...asa pentru micul dejun...Atasez mai jos primele fotografii si primul comunicat oficial despre noul Opel Antara. Comunicatul tocmai l-am primit de la oficialii GM in Romania.

Opel Antara va fi disponibil in Romania incepand cu luna decembrie a acestui an sau luna Ianuarie 2007.

antara1small3yg.th.jpg

antara3small3da.th.jpg

antara2small5vs.th.jpg

Comunicat_de_presa___Noul_Opel_Antara.doc

Edited by 2door

Pai cum zice acolo... Konzeptauto des Jahres :rolleyes:

Dieselurile Fiat incep sa devina istorie la vanzare :

"Versiunea diesel ce echipeaza Antara este noul motor realizat de GM in parteneriat cu VM ce va dezvolta peste 150 CP la o cilindree de doi litri."

@Toronto: ala e conceptul Antara GTC lansat la Geneva (parca). S-a tot vorbit de el. Dar ramane la stadiul de concept.