• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
waderro

GPS, sau totul despre sisteme de navigatie !

619 posts in this topic

faptul ca nu suporta CF nu este un minus la N520, are ca expansion slot SD/MMC si cu 2.500.000 iei un SD de 1GB la noi in romania :)

Nu am spus ca este un minus, in schimb cu CF poti extinde un PDA care nu are GSM+Foto sa faca si asa ceva, in plus mai sunt cateva aplicatii care le poti face cu CF, SD/MMC fac un lucru CF este altceva...oricum N520 este un model foarte reusit, creat special pt.navigatie.

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

inseamna ca nu vorbim de acelasi lucru :)

eu zic de COMPACT FLASH card :) care este ca si SD si MMC card de marit memoria

:) ..ca baza da vorbim de acelasi lucru, in realitate pe SD nu poti pune camera foto..aici este smecheria cu Compact Flash, nu este numai un simplu card de memorie

Of, innebunesc cand vad scule care fac 3 chestii odata si toate prost... Telefoane cu camera foto, acum PDA-uri cu camera foto... Prefer camera foto separat.

aici sunt de aceeasi parere cu Viper. Eu chiar nu caut un PDA care sa aiba si camera foto sau telefon. Prefer sa aiba un ecran mai mare/ mai multa memorie / procesor mai rapid...

Mai bine sa faca un lucru ( sau o arie restransa de lucruri) dar bine decat si foto si video si gsm si nimic performant cu adevarat.

Subscriu si eu la aceeasi opinie.Daca vrei poze iti iei un ap fota; daca vrei sa vb iei telefon iar daca vrei sa te distrezi navigind cu GPS atunci iti iei un PDA...

De acord cu voi, eu spuneam doar ca Compact Flash-ul este doar un card care se poate atasa PDA-ul(care nu are standard asa ceva) cu camera de 2.0 MPX, sau bagi cartela GSM in Compact Flash si poti vorbi la un PDA...ca un accesoriu...in rest sunt de acord cu voi.. :)

Vreau sa stiu: iGO Romania 2005 se poate gasi si in "alt mod"? totusi 875 ron pentru un program care nu este performant, este f.mult!

Cu Loox N500 pot vorbi ca la un telefon mobil? Cum?

Nu vreau sa se dicute aici despre "alt mod" de obtinere pentru I-Go. Cred ca stiti de ce. Daca doriti sa o faceti puteti pe privat sau messager.

Scuze si Multumesc!

Adoua intrebare ramane valabila.

Cu Loox N500 pot vorbi ca la un telefon mobil? Cum?

Din ce stiu eu nu il poti folosi si ca tel.mobil,nu are CF dar s-ar putea sa ma insel...Viper cred ca te poate lamuri mai bine..

Eu am N520. Nu stiu sa aiba ca accesoriu ceva sa-l transforme in telefon (ceea ce ma bucura si arata ca Fujitsu-Siemens sunt seriosi).

Eu deja m-am hotarat la FS Loox N520...astept o oferta de pret din olanda care se anunta cel putin interesanta,daca nu il cumpar de aici din magazin si gata.. :) ...Viper, tu ti l-ai luat cu tot cu I-Go?...

Nu se da la pachet cu iGO. La pachet se da cu sculele promovate de ei.

Am primit o oferta de la www. neomax.ro= loox n520- 1350ron+ iGO Rom.-850ron = 2200ron. Cam mult, nu? Mai caut.

La www. 3e.ro- n520= 1284,8 ron. www. astraclub.ro =1245,7ron, astia schimba preturile de la o zi la alta!!