• Announcements

• administrator

VA RUGAM CITITI

Va rugam inainte de a posta cititi Regulamentul. Va rugam ca inainte de a deschide un topic nou sa cautati daca mai exista un alt topic deschis cu acelasi subiect sau subiect asemanator. Va rugam pentru a usura lectura unui topic sa nu mai citati un post anterior utilizati functia "fast reply". Va rugam inainte de a posta sa cititi cu atentie titlul topicului pentru a vedea daca va incadrati in acel titlu. Va rugam cititi REGULAMENTUL Noi membrii : Va rugam inainte de primul post sa cititi regulamentul cu atentie, dureaza 5 minute. Va rugam de asemenea sa cititi cu atentie si rubrica Anunturi Importante de la Discutii Generale.
    • administrator

Va rugam cititi !!!

Va rugam cititi regulamentul sectiunii de Publicitate inainte de a deschide un nou topic sau a posta. Moderatorii pot sterge fara nici un fel de avizare orice topic sau post care nu este conform regulamentului de publicitate.
Sign in to follow this  
Followers 0
Ro_land

Noul Astra 2009?

19 posts in this topic

Se vehiculeaza pe net ca noul Astra I ar aparea in 2009.

Iata si o strutocamila :)

0604opelasca320947enlarged8cv.jpg

0604opelas2320940enlarged2nd.jpg

0604opelas1320933enlarged5lg.jpg

Cum va place? Arata ca o Astra H combinata cu BMW Seria1.

Fantezii...

Vezi ce zic pe aici baietii astia, ca par ca stiu ce spun....

Mie personal imi place, recunosc. Mi s-ar parea o evolutie reusita. Arata destul de fioros din cauza botului de locomotiva, a farurilor mai mici si a pasajelor de roti proeminente. Bine, mare parte din efect e dat de jentile babane si cauciucurile extralate - breakul cel putin e :eek5nr: woohoo... Seamana cu BMW seria 5 mai mult la proportii, nu la detalii - de fapt arata ca si cum ar intentiona s-o vanda si in State, unde designul se cere mai muscle. Greu de spus ce-o sa ramana in realitate din pozele astea, dar... pana acum e :up:

Mi se pare ca aduce mai mult cu conceptul Insignia. Dar oricum este prematur sa credem ca se poate vehicula inca de acum vreo forma finala. In orice caz linia de design Opel se indreapta in directia cea buna. :up:

Ce ziceti sa ne apucam sa lansam comanda? :D

Poate face tatuca Viper rost si de vreo lista de optionale :lol2dm:

Arata bine. Si cu pavilion vitrat, 2 evacuari, grila fata chiar un pic mai sportiva. O evolutie buna.

Cred ca nici designerii de la Opel nu stiu deocamdata cum va arata viitoarea generatie Astra. Sau Astra i. Pozele de mai sus sunt doar niste cgi-uri, create de un grafician plictisit. Sper ca nu au nici o legatura cu vreun viitor produs Opel.

Pana in 2009 e cale lunga. Daca ce vor scoate atunci va arata ca in pozele de mai sus nu cred ca vor avea succes. Sunt sigur ca designul celorlalte masini va evolua pana atunci iar ce e in poze mai sus poate fi cel mult un lifting nu un model nou.

M-am plictisit eu de sirul nesfarsit de afirmatii de genul "daca arata asa nu cred ca va avea succes". Nu s-au adeverit niciodata, la nici o masina de care sa-mi aduc eu aminte. Oamenii se obisnuiesc cu orice (pana si cu noile 207-307 ;) ) Bineinteles ca n-o sa vedem masina asta mergand pe strada in 2009, dar nici nu cred ca e cazul sa se astepte cineva la vreo revolutie de design. Keep cool :up:

Daca ar fi lansata acum, ar merge probabil dar in 2009 nu cred.

car_portal_pic_26079.jpg

Parca arata mai bine decat in primele cgi-uri, dar nu cred ca asta e directia pe care o vor urma designerii Opel. Ultimul lucru de care avem nevoie e un Corsa umflat cu pompa.

CGI-uri, supozitii, nimic sigur! Mai avem mult pana la Astra I.

Asa e. Probabil ca nici designerii de la Opel nu stiu cum va arata Astra I. :D

Ce se vede mai sus seamana mai mult cu noul Corsa.

in primele poze asemanarea era izbitoare cu seria 1..

in ultima poza ( coperta revistei ) blocurile optice fata se aseamana cu cele de pe cls :D:D

E un cgi facut pe baza unei poze a noului Corsa. Farurile sunt cele ale conceptului Antara GTC. Un ghiveci.

in primele poze asemanarea era izbitoare cu seria 1..

nu seamana deloc cu seria 1 (f putin la faruri, atat)... seria 1 e oribila oricum

din fata arata superb, din spate e urata cu spume; ma refer la pozele din primul post, cea de pe coperta revistei e urata (intr-adevar seamana cu corsa noua)